nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Söderling o Federerovi: „Ak by doteraz nevyhral Roland Garros, stále by ho hrával“
Foto: TASR

Söderling o Federerovi: „Ak by doteraz nevyhral Roland Garros, stále by ho hrával“

PARÍŽ – Švéd Robin Söderling zdolal v rokoch 2005 – 2014 ako jediný na Roland Garros španielskeho fenoména Rafaela Nadala. Písal sa 31. máj 2009 a nepochybne tým prispel k tomu, že o týždeň neskôr zdvíhal víťaznú trofej nad hlavu jedinýkrát v kariére Švajčiar Roger Federer.

Jedna z najväčších tenisových senzácií 21. storočia rezonuje dodnes. Švédsky tenista sa preto téme svojho životného úspechu nevyhne v žiadnom rozhovore. Počas Roland Garros sa k celej veci vyjadril s nadhľadom a zo širšieho uhla pohľadu. Poďakoval sa mu niekedy „Fedex“, že vyradil z turnaja jeho najväčšieho rivala, ktorý predstavoval na antuke takmer neprekonateľnú prekážku?

„Nie, ale mohol by. Stále čakám,“ vtipkoval 33-ročný Švéd, ktorý vtedy zdolal antukového kráľa po heroickom výkone 6:2, 6:7(2), 6:4, 7:6(2). „Myslím, že sa, samozrejme, potešil, keď videl, že som porazil ‚Rafu‘. Ale možno ho mohol zdolať sám vo finále. Kto vie?“ uvažuje po deviatich rokoch.

Robin Söderling vs Rafael Nadal (zostrih):

„Čo sa podľa mňa vtedy zmenilo je, že ak by Roger doteraz nevyhral Roland Garros, stále by ho hrával. Teraz sa v posledných rokoch rozhodol nehrať na antuke. Myslím si, že je to správne rozhodnutie. Chce totiž hrať tak dlho, ako to bude možné,“ dodal rodák z Tibra. Práve on bol v parížskom finále z roku 2009 súperom Federera. Prehral 1:6, 6:7(1), 4:6.

Robin Söderling vs Roger Federer (zostrih):

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová po divokom priebehu postupuje do druhého kola v Dubaji

DUBAJ – Viktória Kužmová zvíťazila v prvom kole turnaja WTA Premier 5 v Dubaji nad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × three =