utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šok na Wimbledone, Federer po dráme končí už vo štvrťfinále
Foto: TASR

Šok na Wimbledone, Federer po dráme končí už vo štvrťfinále

LONDÝN – Najvyššie nasadený Roger Federer nečakane neuspel vo štvrťfinále Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku). Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi podľahol 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6, 11:13.

Vyše dvojmetrový rodák z Johannesburgu vstúpil do zápasu nervózne, čo malo za následok stratu podania hneď v prvom geme. Druhý brejk pridal Federer za stavu 4:2 a úvodné dejstvo získal pohodlne za necelú polhodinu.

Do druhého setu vstúpil Anderson omnoho koncentrovanejšie, čo sa prejavilo brejkom a rýchlym vedením 3:0. Švajčiar však manko okamžite dotiahol. V ďalšom priebehu setu už ani jeden z hráčov na podaní nezaváhal. V tajbrejku sa Federer zahrával s ohňom, keď nevyužil za stavu 6:3 dva setbaly pri vlastnom podaní, no napokon si skrátenú hru pripísal na svoje konto po výsledku 7:5.

Aj v úvode tretieho setu pokračovalo dominantné predstavenie oboch hráčov na servise. Chlieb sa začal lámať za stavu 5:4 v prospech Federera. Anderson dokázal pri svojom podaní ustáť dlhý gem, v ktorom čelil aj jednému mečbalu. Vzápätí druhýkrát v zápase prelomil podanie osemnásobného wimbledonského šampióna. Za stavu 6:5 zo svojho pohľadu odvrátil stav 0:40 a získal tretí set vo svoj prospech.

Anderson pokračoval v životnom výkone aj vo štvrtom sete. Po brejku a následnom potvrdení unikol na 5:3 a v koncovke s prehľadom dokráčal k vyrovnaniu na 2:2 na sety.

Rozhodujúce dejstvo sa nieslo v znamení kvalitného servisu. Obaja hráči nemali s jeho udržaním výraznejšie problémy. Výnimkou bol iba ôsmy gem, v ktorom ale Švajčiar z brejkbalu nevyťažil. Naopak jeho súper si na hviezdny moment trpezlivo počkal. V 23. geme Federer predviedol vôbec prvú dvojchybu duelu a následný brejkbal Anderson po ďalšom zaváhaní favorita premenil. V nasledujúcom geme spečatil najväčšiu wimbledonskú senzáciu, premenil hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Federer neobháji vlaňajší titul
  • na Wimbledone nenatiahol sériu získaných setov na rekordných 35
  • víťaz nastrieľal 28 es
  • v semifinále narazí na Isnera alebo Raoniča

O nás Milan Špak

Môže Vás zaujímať

Federer vykročil za 10. titulom z Halle odplatou za US Open

HALLE – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − five =