utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Španielska polícia odhalila stávkarský gang – na čele bol tenista
Foto: ITF/OptCircuit

Španielska polícia odhalila stávkarský gang – na čele bol tenista

Španielska polícia odhalila podľa miestneho portálu Punto de Break rozsiahly stávkarský gang. Na jeho čele stál skúsený tenista Marc Fornell-Mestres.

Tridsaťšesťročný Fornell-Mestres strávil celú kariéru na turnajoch ITF a challengeroch. Práve tu organizoval manipulovanie zápasov. Stávkovalo sa na výsledky duelov, setov i jednotlivých gemov. Súčasťou gangu bolo podľa dostupných informácií až 40 ľudí. Medzi nimi aj ďalší španielski tenisti Jordi Marsé, Marcos Giraldi-Requena a Marcos Torralbo-Albos. Dovedna mali podvodným spôsobom zarobiť cca 2 milióny eur. Odmena pre jedného hráča za jeden zápas mala byť 5000 eur.

Fornell-Mestres bol podľa španielskej polície vodcom gangu, ktorý mal na starosti komunikáciu s ostatnými zainteresovanými hráčmi. V pozadí mal stáť ešte človek arménskej národnosti, ktorý na začiatku Španiela kontaktoval. Dnes 876. tenista sveta bol najvyššie v novembri 2007 na 236. pozícii. Na okruhu ITF získal 15 singlových a 41 deblových titulov. Vo štvorhre uspel 2-krát aj na challengeri.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Každá tenistka je pripravená hrať päť setov“

NEW YORK – Po Wimbledone sa opäť medzi laickou i odbornou verejnosťou skloňuje možnosť zavedenia ženských …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − twelve =