utorok , február 20 2018
Tenisový Svet / Správy / Šramková v Prahe semifinále neobháji, končí v prvom kole
Foto: Patrik Nemeš

Šramková v Prahe semifinále neobháji, končí v prvom kole

PRAHA – Slovenská tenistka Rebecca Šramková neuspela v prvom kole kvalitne obsadeného ITF podujatia v Prahe (80 000 USD, antuka vonku).

Ôsma nasadená Slovenka (155. v poradí WTA) v ňom podľahla Švajčiarke Amre Sadikovičovej (280. v poradí WTA) 1:6, 5:7. Neobháji tak výborný vlaňajší výsledok – z kvalifikácie sa vtedy predrala až do semifinále.

Úvodný set bol jednoznačne v réžii Švajčiarky, ktorá Šramkovú nepustila ani k jednému brejkbalu a sama využila tri takéto šance. Podobne sa vyvíjalo aj druhé dejstvo. Sadikovičová viedla 4:0 s gembalom, Šramková ale následne zabojovala. Znížila na 3:4 a hoci opäť prišla o servis, vyrovnala na 5:5. V koncovke však dominovala Švajčiarka, ktorá v druhom kole vyzve úspešnú kvalifikantku alebo „lucky loserku“.

Šramkovej sa vzďaluje vytúžená elitná svetová stovka. Kým na začiatku mája bola na 111. priečke, aktuálne sa v onlajn verzii WTA poradia nachádza na 173. mieste.

Zaujalo nás:
  • duel trval 74 minút
  • Šramková si v ňom postrážila iba tri servisgemy
  • po prvom podaní získala 45% fiftínov

V hre dnes v Prahe bude ešte Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vyzve mladučkú Rusku Žukovú. V kvalifikácii neuspeli Natália Vajdová, Michaela Hončová a Chantal Škamlová.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Kužmová cez nasadenú štvorku do 2. kola WTA turnaja v Budapešti

BUDAPEŠŤ – „Lucky loserka“ Viktória Kužmová zdolala v 1. kole turnaja WTA International v Budapešti (226 750 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 2 =