streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Správy / Štyri Slovenky spoznali žreb ITF turnaja v Trnave
Foto: TASR

Štyri Slovenky spoznali žreb ITF turnaja v Trnave

TRNAVA – Rebecca Šramková, Jana Čepelová, Tereza Mihalíková a Lenka Stará spoznali žreb hlavnej súťaže ITF turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave (100 000 USD, antuka vonku).

Na základe rebríčka sa dostala do hlavnej súťaže len Rebecca Šramková (197. v hodnotení WTA). Jej úvodnou súperkou bude Poľka Magdalena Frechová (170.). Víťazka narazí v 2. kole na švédsku trojku žrebu Johannu Larssonovú alebo jednu z úspešných kvalifikantiek. V prípadnom štvrťfinále by to mala byť podľa papierových predpokladov siedma nasadená Ruska Natalia Vichľancevová.

Ostatné tri Slovenky, na čele s Janou Čepelovou (211.), využijú voľné karty. Janka sa bude najskôr konfrontovať s Chorvátkou Terezou Mrdežovou (189.). Ak otvorený súboj zvládne, rozdá si to s druhou nasadenou Američankou Bernardou Perovou alebo úspešnou hráčkou z kvalifikácie. V potenciálnom štvrťfinále by to mala byť nemecká päťka „pavúka“ Laura Siegemundová.

Tereza Mihalíková (387.) začne proti Maďarke Anne Bondárovej (194.). Ak prekvapí, bude čeliť štvrtej nasadenej Dalile Jakupovičovej zo Slovinska alebo niektorej kvalifikantke. Spomedzi nasadených tenistiek je v rovnakej časti žrebu aj osmička Nao Hibinová z Japonska – papierovo predpokladaná súperka v prípade prieniku do štvrťfinále.

Poslednou domácou nádejou bude Lenka Stará (865.). Členka trnavskej akadémie narazí v 1. kole v súboji voľných kariet na známu Maďarku Tímeu Babosovú (137.). Víťazku čaká v 2. kole už spomínaná Siegemundová, Lenka je totiž v rovnakej štvrtine „pavúka“ ako Janka Čepelová a teoreticky by sa mohli stretnúť vo štvrťfinálovom derby.

Najväčšou domácou nádejou mala byť pôvodne Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa napokon odhlásila. Vo štvorhre je zaujímavosťou spojenie Terky Mihalíkovej so spomínanou Babosovou, ktorá je vo štvorhre svetovou štvorkou! Kompletné žreby hlavných súťaží nájdete TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Horanský po vydretom víťazstve do 3. kola challengeru v Hamburgu

HAMBURG – Pätnásty nasadený Filip Horanský si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − 2 =