piatok , november 24 2017
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Štěpánek zmenil plány – oznámil koniec kariéry
Foto: TASR

Štěpánek zmenil plány – oznámil koniec kariéry

PRAHA – Pred necelými dvoma týždňami avizoval januárový návrat, dnes oznámil koniec kariéry. Čech Radek Štěpánek sa už na okruh nevráti.

Český tenista sa pre tento krok rozhodol pre pretrvávajúce problémy s chrbticou. Čoskoro 39-ročný víťaz Davis Cupu z edícií 2012 a 2013 sa pokúsil o návrat po marcovej operácii, ale už to nešlo. „Musel som si naliať trochu čistého vína. Bojoval som do posledného dychu, ale je čas ísť ďalej. Nerád by som riskoval zdravie do ďalšej životnej etapy,“ vyhlásil Štěpánek na utorňajšej tlačovej konferencii. Informoval o tom server idnes.cz.

Celý záznam z tlačovej konferencie:

Okrem dvoch víťazstiev v Davis Cupe získal bronz na olympiáde v Riu de Janeiro 2016 v mixe s krajankou Luciou Hradeckou. Vo štvorhre má grandslamové tituly z Australian Open 2012 a US Open 2013, ktoré vybojoval po boku Inda Leandra Paesa. Vo dvojhre bol v júli 2006 na 8. mieste rebríčka ATP, na hlavnom okruhu získal 5 titulov.

Druhého novembra rodák z Karvinej prostredníctvom facebooku informoval: „Moja cesta smeruje k ďalšej sezóne. Vďaka chránenému renkingu budem hrať štvorhru a na vybraných turnajoch aj dvojhru. Mám dva mesiace na prípravu. Telo je v poriadku, nič ma nebolí a nelimituje. To je hlavné.“ Bohužiaľ zvýšená tréningová záťaž si zrejme opäť vybrala svoju daň.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Hrbatý oficiálne novým kapitánom slovenského daviscupového tímu

BRATISLAVA –Dominik Hrbatý sa stal novým kapitánom slovenského daviscupového tímu. Finalista MS tenisových družstiev z roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 9 =