sobota , november 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Päť tenistov medzi stovkou najlepšie zarábajúcich športovcov za posledný rok
Foto: TASR

Päť tenistov medzi stovkou najlepšie zarábajúcich športovcov za posledný rok

NEW YORK – Magazín Forbes zverejnil už tradične 100 najlepšie zarábajúcich športovcov za ostatných 12 mesiacov. Tentoraz je medzi nimi päť tenistov – najvyššie Švajčiar Roger Federer.

Rebríček vedie so 127 miliónmi amerických dolárov argentínsky futbalista Lionel Messi. O 18 miliónov menej zarobil jeho portugalský futbalový rival Cristiano Ronaldo. Nasleduje ďalší futbalista. Brazílčan Neymar si prilepšil o 105 miliónov. Štvrtý je s 94 miliónmi mexický boxer Canelo Álvarez. Všetci zarobili väčšinu peňazí vďaka platu z klubu či na odmenách. Tenisti sú iný prípad.

Piaty v rebríčku je švajčiarsky fenomén Roger Federer. Tenisová ikona zarobila 93,4 milióna amerických dolárov. Z toho pochádza až 86 miliónov zo sponzorských zmlúv! Druhý medzi tenistami a celkovo 17. je Srb Novak Djokovič. Z jeho 50,6 milióna je zo sponzorstva „len“ 30, z hľadiska „prize money“ (20,6 milióna) je medzi tenistami jasný líder. Tridsiaty piaty je Japonec Kei Nišikori. Zarobil 37,3 milióna, až 33 vďaka partnerom.

Na 37. pozícii sa ocitol Španiel Rafael Nadal. Na jeho konto pribudlo 35 miliónov, pričom 26 tvoria peniaze nadobudnuté na základe zmlúv so sponzormi. Piatou zástupkyňou „bieleho športu“ je Serena Williamsová. Američanka je celkovo 63., keď zarobila 29,2 milióna. Z toho 25 jej vyniesli sponzori.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Zverev posledným semifinalistom Turnaja majstrov, Nadal končí

LONDÝN – Nemec Alexander Zverev zdolal v poslednom zápase skupiny Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − thirteen =