nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Striktné časové limity tento rok aj na US Open
Foto: TASR

Striktné časové limity tento rok aj na US Open

NEW YORK – Na záverečnom Grand Slame sezóny US Open budú aj v hlavnej súťaži v platnosti hodiny, ktoré majú dohliadať na 25-sekundový limit pre podanie. Organizátori podujatia zavedú aj striktný 7-minútový úsek medzi vstupom na dvorec a začiatkom zápasov.

Obe pravidlá už odskúšali v stretnutiach kvalifikácie vlaňajšieho US Open. „Chceme zabezpečiť plynulosť hry. To je náš cieľ,“ povedal hovorca Tenisovej asociácie USA Chris Widmaier pre agentúru AP. Na kurtoch sa objaví časomer podobný basketbalovému, ktorý odpočítava sekundy útočnej akcie. Pokiaľ hráč poruší 25-sekundový limit, dostane varovanie. Po druhom upozornení môže nasledovať strata bodu a po treťom strata gemu.

Pred začiatkom duelu bude 7-minútový úsek rozdelený na minútu medzi príchodom a žrebom, päť minút na rozcvičku a minútu na rozohratie otváracej výmeny. Prekročenie môže vyústiť do pokút v maximálnej výške 20 000 amerických dolárov. Rovnaké pravidlá už platili na Australian Open a budú využité aj na Roland Garros. Wimbledon zatiaľ s podobnými zmenami nepočíta.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Haase o Davis Cupe: „ITF robí unáhlené zmeny“

ROTTERDAM – Holanďan Robin Haase sa počas domáceho turnaja ATP 500 v Rotterdame opäť vyjadril k …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + fifteen =