pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Správy / Očakávané štvrťfinále Bertensová vs Osaková sa v Ríme nekoná
Foto: Twitter/WTA

Očakávané štvrťfinále Bertensová vs Osaková sa v Ríme nekoná

RÍM – Malo to byť jedno z najlepších štvrťfinále turnaja WTA Premier 5 v Ríme (3 452 538 USD, antuka vonku). Najvyššie nasadená Japonka Naomi Osaková však na súboj proti holandskej šestke žrebu Kiki Bertensovej nenastúpila.

Svetová jednotka pustila víťazku posledného turnaja v Madride do semifinále bez boja pre bolesti pravej ruky. Hoci bola celý týždeň zdravotne v poriadku, dnes sa zobudila s opuchnutým palcom.

„Ráno som sa zobudila a nemohla som pohnúť palcom. Snažila som sa rozcvičiť a uchopiť raketu, ale nešlo to. Bolesť som cítila, aj keď som sa snažila hýbať rukou rôznymi smermi,“ ozrejmila Osaková médiám svoj zdravotný stav.

„Je to niečo medzi smútkom a sklamaním. Naozaj som dnes chcela hrať. Proti Kiki to mal byť test, pretože hrá naozaj dobre. Včera som ešte nič necítila, preto som teraz zmätená. Ráno som sa zobudila a nemohla som hýbať palcom. Napadlo mi, že som si ho priľahla a prejde to, ale neprešlo,“ dodala Japonka citovaná oficiálnou stránkou WTA.

V zajtrajšom semifinále narazí Kiki Bertensová na víťazku česko-britskej konfrontácie medzi Markétou Vondroušovou a Johannou Kontovou.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray je definitívne späť. Ovládol turnaj v Antverpách

ANTVERPY – Vo finále turnaja ATP 250 v belgických Antverpách zvíťazil v súboji dvoch grandslamových …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + seven =