štvrtok , december 14 2017
Tenisový Svet / Správy / Štvrtý hrací deň v Bratislave: Horanský kat Slovákov, skreč dve lopty pred koncom

BRATISLAVA – Posledný zo série domácich ITF Futures turnajov s dotáciou 15 000 USD postupne vrcholí. V semifinále dvojhry si zahrajú dvaja Slováci.

Horanský zdolal tretieho Slováka

Filip Horanský sa na turnaji stretol len so súpermi zo Slovenska. Dnes ho čakal Tomáš Líška. 19-ročný člen NTC potvrdil stúpajúcu formu. Nasadenej štvorke zobral na Slávii najviac gemov. V druhej časti viedol 4:2. „Doma sa mi hrá veľmi dobre. Klub poznám, keďže na Slávii aj trénujem a zároveň hrám za Sláviu aj Extraligu. Čiže som na domácej pôde. Zápasy so Slovákmi neboli jednoduché, keďže sa s chalanmi poznáme. Myslím si, že v každom som zatiaľ podal vyrovnaný výkon. Dúfam, že to bude takto pokračovať ďalej do úspešného konca.“

• (4) Filip Horanský vs Tomáš Líška 6:3, 6:4

Súper z Ukrajiny

V boji o finále bude súperom Slováka Danilo Kaleničenko. Ukrajinský tenista na turnaji rovnako nestratil ani set. Dnes si poradil aj s nasadenou jednotkou.

• (1) Juan Pablo Ficovich vs Danilo Kaleničenko 3:6, 3:6

Postupuje aj Klein

V súboji dvoch nenasadených hráčov si Slovák poradil s Čechom Davidom Poljakom za hodinu a 25 minút. Do hry v prvom sete zapojil len 43% prvých podaní, no nečelil ani jednému brejkbalu.

• Lukáš Klein vs David Poljak 6:3, 6:4

Skreč tesne pred koncom

Mikovi Urbanijovi chýbali 2 fiftíny, aby zápas vyhral v komletných dvoch setoch.

• (8) Samuel Bensoussan vs Mike Urbanija 1:6, 2:5 a 0:30 skreč Bensoussan

Horanský aj finalistom štvorhry

Po boku Mareka Semjana sa na turnaji prezentuje maximálne suverénne. V úvodnom kole vyradili najvyššie nasadený pár, v 2. kole stratili len 3 gemy. Dnes nedali šancu východným susedom.

• Filip Horanský/Marek Semjan vs Danilo Kaleničenko/Filipp Kekerčeni 6:4, 6:3.