utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Štyri dôvody, prečo je Laver Cup úspešný
Foto: TASR

Štyri dôvody, prečo je Laver Cup úspešný

Máme za sebou aj druhý ročník Laver Cupu, ktorý opäť ovládol Tím Európy. Celá udalosť znovu zožala úspech. Prečo sa tomuto exhibičnému podujatiu tak darí?

Obsadenie

Kľúčovú úlohu hrá samotné obsadenie turnaja, na ktorom sa zúčastňujú len tí najlepší. Federer, Nadal, Djokovič, Zverev, Čilič, Thiem alebo Dimitrov. Všetkých týchto hráčov si diváci mohli za posledné dva roky užiť počas troch septembrových dní. Nie je zvykom, že sa na jednom exhibičnom turnaji stretáva v podstate celá tenisová smotánka.

Miesto konania a atmosféra na tribúnach

Organizátori celej akcie mali doposiaľ šťastnú ruku aj pri výbere miest. Či už to bola vlani Praha alebo tento rok Chicago. V oboch týchto mestách si fanúšikovia veľa svetového tenisu neužijú. Je teda jasné, že ak majú možnosť vidieť v akcii absolútnu svetovú špičku, tak neváhajú utratiť za vstupenky aj väčšie peniaze a pripraviť tenistom skvelú atmosféru.

Úroveň hry

Hlavný rozdiel medzi Laver Cupom a napríklad IPTL, ktorá sa pred pár rokmi začala hrať v Ázii, je nasadenie, s ktorým hráči do zápasov nastupujú. Súvisí s tým, samozrejme, aj termín celej akcie. Zatiaľ čo spomínaná IPTL sa hrala na konci roka, Laver Cup môžu hráči brať ako ostrú prípravu na záverečnú časť sezóny.

Tím

K vysokej úrovni hry prispieva aj zdravá súťaživosť medzi oboma tímami na lavičkách. Kde inde môžete vidieť predvádzať Federera s Djokovičom na lavičke rôzne oslavné tance s ostatnými členmi svetovej desiatky? Je vidieť, že počas tohto predĺženého víkendu si hráči užívajú najmä to, že môžu byť súčasťou kolektívu. Počas roka majú takúto možnosť málokedy.

O nás Milan Špak

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 8 =