utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Svitolinová a Jastremská pod paľbou kritiky zo strany zväzu
Foto: TASR

Svitolinová a Jastremská pod paľbou kritiky zo strany zväzu

KYJEV – Ukrajinky Elina Svitolinová a Dajana Jastremská sa dostali do sporu s národným zväzom. Dôvodom je ich neúčasť na turnaji I. skupiny euro-africkej zóny Pohára federácie (6. – 9. februára v Zielonej Góre).

Dôvodom neúčasti ukrajinskej jednotky Svitolinovej je údajné zranenie, no predstavitelia tamojšieho zväzu vidia za všetkým finančné dôvody. Siedma hráčka svetového rebríčka pôvodne účasť vo Fed Cupe v Poľsku prisľúbila, rovnako ako jej spoluhráčka Jastremská. Podľa zväzu však obe odriekli účasť po tom, ako im ten odmietol odsúhlasiť prehnané finančné požiadavky.

„Hrať za národný tím by malo byť vecou patriotizmu, oddanosti a rešpektu,“ uviedli zástupcovia zväzu, ktorých citovala agentúra AP. V nominácii Ukrajiny sú tak Lesia Curenková, Kateryna Kozlovová, Marta Kosťuková a Naďa Kičenoková.

„Čítala som, že nebudem hrať z finančných dôvodov. Určite prebehli medzi mojím agentom a tímom rokovania, čo je bežná prax, ale financie nemohli byť kľúčové. Posledné tri zápasy v Melbourne boli ťažké a doktori mi ešte týždeň neodporučili trénovať,“ zareagovala Svitolinová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer nepriamo naznačil blížiaci sa koniec kariéry

ŽENEVA – Švajčiarsky tenista Roger Federer v rozhovore pre magazín Tennishead priznal, že jeho plány na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + 10 =