utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Svitolinová: „Myslím, že už nemusím nikomu nič dokazovať“
Foto: TASR

Svitolinová: „Myslím, že už nemusím nikomu nič dokazovať“

SINGAPUR – Ukrajinka Elina Svitolinová dosiahla včera víťazstvom na singapurských MS WTA Tour životný úspech. Vzhľadom na slabšiu druhú polovicu sezóny je to pre ňu veľká satisfakcia.

„Myslím, že už nemusím nikomu nič dokazovať. Je to pre mňa skvelý výsledok a podpora môjho, neviem, či povedať sebavedomia, lebo sa vždy snažím veriť si. Skutočne som tvrdo trénovala, hoci moje výsledky od Wimbledonu neboli dobré,“ uvedomuje si sympatická rodáčka z Odesy.

„V posledných piatich mesiacoch som odviedla množstvo práce na kurte i v posilňovni. Preto som bola v poslednom období trochu sklamaná, že výsledky neboli také ako som čakala. Na tréningoch som do toho pritom dávala všetko. Bola som trochu smutná, ale snažila som sa zostať pozitívna,“ vrátila sa ešte k ťažkému obdobiu spred turnaja v Singapure.

Ukrajinská tenistka už po US Open prepustila francúzskeho trénera Thierryho Asciona. Minulý týždeň s ňou bol Brit Andrew Bettles, ktorý bol v minulosti v pozícii pomocného trénera. Počas prestávky pred novou sezónou tak bude na pretrase aj zloženie tímu.

„Porozprávam sa s Andym a poobzeráme sa po najlepších možnostiach. Zistíme, ktorí tréneri sú momentálne voľní a mohli by so mnou pracovať. Po sezóne sa pracuje jednoduchšie, pretože nie ste pod šialeným tlakom. Nie je to rovnaké, ako keď začnete s niekým spolupracovať uprostred sezóny,“ uviedla na margo trénerskej otázky.

„Musím sa naozaj zamyslieť. Nechcem len tak niekoho vziať do tímu a potom sa s ním po dvoch týždňoch rozísť. Takže je to naozaj závažné rozhodnutie,“ dodala na záver 24-ročná Ukrajinka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Každá tenistka je pripravená hrať päť setov“

NEW YORK – Po Wimbledone sa opäť medzi laickou i odbornou verejnosťou skloňuje možnosť zavedenia ženských …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + ten =