piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Svitolinová nezištnou pomocou ohromila tenisový svet
Foto: TASR

Svitolinová nezištnou pomocou ohromila tenisový svet

RÍM – Ukrajinka Elina Svitolinová ukázala veľký charakter. Minulý týždeň zaplatila operáciu svojej talentovanej krajanke Darii Lopateckej.

Šestnásťročná Lopatecká patrí medzi najväčšie ukrajinské talenty. Tento rok vyhrala tri 25-tisícové turnaje a v rebríčku WTA je na skvelom 231. mieste. Minulý týždeň bojovala na antukovom ITF podujatí v Ríme, kde však utrpela vážne zranenie kolena. Nevyhnutná bola okamžitá operácia na miestnej klinike. Potrebnou sumou 12 000 eur však rodina nedisponovala a v otvorenom liste žiadala o pomoc.

„Dariina operácia sa práve skončila. Všetko prebehlo hladko, chceme sa poďakovať všetkým, ktorí našu rodinu podporili materiálne alebo morálne. Obzvlášť sa chceme poďakovať Eline Svitolinovej, ktorá celú operáciu zaplatila. Daria je teraz v nemocnici, kde strávi nejaký čas. Všetky peniaze prevedené na jej účet budú použité len na jej rehabilitáciu,“ informovala ukrajinský portál BTU sestra Darie Lopateckej Maria.

Len vďaka jej ďakovnému listu sa svet dozvedel o nezištnej pomoci ukrajinskej tenisovej jednotky. Elina Svitolinová totiž o svojom obdivuhodnom čine nikde nehovorila. Tomu sa hovorí pomáhať nezištne.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 1 =