piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Svitolinová po neúspechu na US Open prepustila trénera
Foto: TASR

Svitolinová po neúspechu na US Open prepustila trénera

NEW YORK – Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová sa rozhodla po vypadnutí vo 4. kole US Open ukončiť spoluprácu s francúzskym trénerom Thierrym Ascionom.

Francúz, ktorému patrila v minulosti 81. priečka v rebríčku ATP, sa ujal Ukrajinky na konci roka 2016. Priviedol ju k obrovským úspechom. Z pozície v druhej desiatke WTA poradia ju dotiahol až na 3. miesto a pomohol jej vyhrať osem WTA turnajov vo dvojhre. Rodáčka z Odesy však nedokázala naplniť očakávania na Grand Slamoch. Navyše, od Roland Garros ju sprevádza pokles formy, čo vyústilo do zmeny.

„Dvadsať mesiacov spoločnej práce, osem titulov a 3. miesto v renkingu. Thierry, ďakujem za spoluprácu a výbornú atmosféru v tíme. Je čas posunúť sa ďalej. Thierrymu Ascionovi prajem veľa šťastia a úspechov,“ odkázala aktuálna svetová sedmička prostredníctvom svojej prezentácie na Twitteri.

„Každú spoluprácu treba ukončiť v pravej chvíli. Elina a Thierry spravili spoločné rozhodnutie. Momentálne hľadáme nového kouča. Jeho meno oznámime čoskoro,“ doplnil Stéphane Gurov z agentúry Top Five Management, ktorá tenistku zastupuje. V tíme zatiaľ zostáva pomocný tréner Andrew Battles.

„Som hrdý a šťastný, že som mohol byť po tvojom boku počas 20 mesiacov. Ďakujem a želám ti veľa šťastia do zvyšku sezóny. Ešte máš pár cieľov, ktoré sa dajú dosiahnuť,“ reagoval na Twitteri Ascione.

Svitolinová sa vráti do súťažného diania na turnaji WTA Premier 5 v čínskom Wu-chane, ktorý odštartuje 23. septembra. Môže tu spraviť rozhodujúci krok smerom k účasti na koncoročných MS WTA Tour v Singapure. Momentálne je v rebríčku „Race to Singapore“ piata, ale v pondelok ju môže predbehnúť Japonka Naomi Osaková, ak získa na US Open titul.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Akcia proti podvodom v tenise – vo Francúzsku zatkli sedem hráčov

PARÍŽ – Francúzske úrady zadržali tento týždeň siedmich tenistov v súvislosti s nelegálnym ovplyvňovaním výsledkov zápasov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − 2 =