sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Svitolinová po úžasnom obrate dobyla Turnaj majsteriek
Foto: TASR

Svitolinová po úžasnom obrate dobyla Turnaj majsteriek

SINGAPUR – Ukrajinka Elina Svitolinová zvíťazila vo finále MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad Američankou Sloane Stephensovou po setoch 3:6, 6:2, 6:2.

Stephensová vstúpila do stretnutia lepšie a viedla už 4:1. Na riterne viedla v ďalšom geme 40:0, Svitolinová však zlepšenou hrou gem zvrátila a znížila na 2:4 Aj v ďalšej hre musela odolávať Američanka dvom brejkbalom, ale situáciu ustála. Ukrajinka už napriek zlepšenej hre nedokázala výsledok otočiť a Stephensová na servise neskôr premenila prvý setbal.

Svitolinová pokračovala v zlepšenom výkone aj v druhom sete. Ujala sa vedenia 3:1, Stephensová síce vzápätí reagovala ribrejkom, ale rodáčka z Odesy odpovedala ďalším ribrejkom. Vedenie už z rúk nepustila, servisom navýšila už na 5:2 a na príjme sa dokonca dostala ku dvom setbalom a druhý aj premenila, čím si vynútila rozhodujúce dejstvo.

Aj ten odštartovala lepšie Ukrajinka a viedla 2:0. V treťom geme zviedli hráčky obrovský boj o servis rodáčky z Odesy, no tá nakoniec potvrdila brejk. Stephensová v piatej hre prelomila servis Svitolinovej a znížila na 2:3, vyrovnať však nedokázala, keďže je súperka dosiahla ribrejk. Podaním výhodu potvrdila a na príjme sa dostala k mečbalu a ten premenila.


Zaujalo nás:

  • obe hráčky mali 12 brejkbalov, Američanka premenila šesť, Ukrajinka deväť
  • Stephensová sa dopustila 44 nevynútených chýb
  • po Radwaňskej v roku 2015, Cibulkovej z 2016 a Wozniackej z vlaňajška je Svitolinová už štvrtou koncoročnou šampiónkou za sebou, ktorá v čase triumfu nemá na konte grandslamový titul
  • naposledy sme finále dvoch nezdolaných tenistiek videli v roku 2013 medzi Li Na a Serenou Williamsovou
  • Svitolinová tak nadviazala práve na legendárnu Američanku, ktorá ako posledná vyhrala pred piatimi rokmi Turnaj majsteriek bez prehry
  • sezónu ukončí Svitolinová na 4. mieste v rebríčku WTA

 „Bol to môj prvý rok v Singapure a bolo to úžasné. Som trocha smutná, toto nie je spôsob, ako som tu chcela skončiť. Ale tvrdo som pracovala aby som sa sem dostala a som za tento výsledok veľmi rada a som naň hrdá, “ povedala po zápase Stephensová.

 „Je to pre mňa špeciálny moment. Hrala som tu veľmi dobrý tenis celý týždeň. Singapur dlho zostane v mojom srdci. Dodalo mi to veľa odvahy do budúcna. Takto skvele som skončila sezónu, som za to rada,“ vyjadrila sa šampiónka Svitolinová.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Stuttgarte s voľnou kartou

STUTTGART – Dominika Cibulková získala na WTA turnaji v Stuttgarte (886 077  USD, antuka v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 8 =