nedeľa , jún 24 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Svitolinová exkluzívne pre Tenisový svet: „Som mentálne silnejšia, Singapur by bol splnený sen“
Foto: TASR

Svitolinová exkluzívne pre Tenisový svet: „Som mentálne silnejšia, Singapur by bol splnený sen“

NEW YORK – Medzi najsvetlejšie zjavy sezóny 2017 patrí Ukrajinka Elina Svitolinová. Mladučká tenistka má na konte už päť tohtoročných titulov, hneď tri z prestížnej série Premier 5.

Zlákať Svitolinovú na rozhovor je v súčasnej dobe takmer utópiou. Žiadosti o „pokec“  s Ukrajinkou pribúdajú, a to predovšetkým po ďalšom veľkom triumfe v Toronte. Tenisovému svetu sa to ale podarilo.

Iná Elina

Aktuálnej svetovej štvorky sme sa opýtali na to, v čom pozoruje najväčšie rozdiely oproti predošlým rokom. Svitolinová sa počas nich márne pokúšala o vytúžený prienik do top 10: „Myslím si, že som iný človek v mnohých smeroch. Samozrejme, som ešte stále veľmi mladá, takže je prirodzené, že sa neustále mením. Ale práve teraz vidím mnohé veci úplne inak ako pred rokom či dvoma. Myslím si, že som v rámci výkonov omnoho konzistentnejšia a som tiež mentálne silnejšia. Neviem zvýrazniť jednu vec, faktor, ktorý sa u mňa zmenil. Skôr ide o malé drobnosti, ktoré ale v mnohom rozhodujú.“ 

W.h.a.t a WEEK

Príspevok, ktorý zdieľa Elina Svitolina (@elisvitolina),

Prítomnosť tlaku

Ženské poradie je aktuálne poriadne vyrovnané a na US Open bude o pozíciu svetovej jednotky bojovať až osem(!) tenistiek. Ukrajinka je jednou z najhorúcejších kandidátok, s čím môže byť spojený aj tlak a prehnané očakávania. „Samozrejme, cítim tlak v každom jednom prípade, predovšetkým som ho cítila v Dubaji. V stávke bolo veľa – mohla som získať prvý titul z úrovne Premier 5 a zabezpečiť si nové kariérne maximum. Predovšetkým sa snažím sústrediť na daný zápas a nemyslieť na to, že ide o finále. Keď ste tak blízko k titulu, môžete sa poblázniť, aj preto som sa snažila v Toronte brať finálový zápas ako semifinále alebo štvrťfinále. Otázkou je, ako čelíte tlaku a či ste schopný ukázať svoju najlepšiu hru aj v momente, keď ste nervózny. V mojom prípade – snažím sa koncentrovať na každú jednu loptičku a nezamýšľať sa nad inými vecami,“ prezradila Svitolinová pre Tenisový svet.

Singapur? Splnený sen

Označenie životná sezóna je na mieste. Po podujatí v Toronte bola Ukrajinka dokonca na čele tohtoročného poradia. Na dosah tak má premiéru na koncoročnom šampionáte v Singapure: „O tomto cieli hovorím už dva roky. Počas medzisezónnej prípravy som sa tým ale snažila nezaoberať. Viem, že ak dokážem zlepšiť svoju hru, môžem dosiahnuť mnoho skvelých vecí. Aktuálne považujem priebeh sezóny za neuveriteľný. Ak by som sa kvalifikovala na koncoročný WTA šampionát, bol by to splnený sen.“ 

Doma iba sporadicky

Ak by ste ukrajinskú hviezdu chceli stretnúť na jej domácej pôde, museli by ste mať poriadne šťastie. Rodnú hrudu navštevuje iba občasne. „Ukrajinu navštevujem tak 3 až 4-krát ročne. Nie až tak často, keďže mám množstvo povinností. Stále si tam nájdem čas na svoju rodinu, moju starkú a rodné mesto. Zvyčajne absolvujem stretnutia s ukrajinskými médiami a sponzormi. Naposledy, keď som bola v Charkove, strávila som krásny čas s mladými, nádejnými hráčmi. Bola to veľká zábava a som naozaj potešená, že deti na Ukrajine majú inšpiráciu hrať tenis,“ dodáva sympatická tenistka ktorá má tréningové zázemie aj v trnavskej akadémii TC Empire.

#blessed

Príspevok, ktorý zdieľa Elina Svitolina (@elisvitolina),

Manažér Eliny Svitolinovej nám počas týždňa prezradil, že Ukrajinka je aktuálne mediálne poriadne zaneprázdnená. Na jej odpovede čaká momentálne 100 novinárskych žiadostí o rozhovory. 

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Verdasco: „Nikto ako ‚Rafa‘ tu nebude ani o 300 rokov“

Španiel Fernando Verdasco nedokázal počas kariéry vystúpiť z tieňa Rafaela Nadala. O svojom krajanovi, nárokoch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 2 =