nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Šwiateková dokráča k prvému WTA titulu
Iga Šwiateková
foto: Twitter/ WTA

Tenisové tipy: Šwiateková dokráča k prvému WTA titulu

V Lugane si o svoj prvý titul zahrá 17-ročná premožiteľka Viktórie Kužmovej Iga Šwiateková. Pozreli sme sa aj na finálové stretnutie v Marrákeši. Naplno sa rozbehnú aj boje na veľkom ATP podujatí v Monte Carle.

WTA International Lugano – finále

Iga Šwiateková vs Polona Hercogová (14.4. o 11:30)

Šwiateková je výbornou hráčkou na antuke a počas týždňa v Lugane získala množstvo skúseností s veľkými zápasmi. Už v druhom kole vyradila Viktóriu Kužmovú. Vôbec premiérovo si poradila s hráčkou najlepšej päťdesiatky. Zvládla aj súboj s Lapkovou a proti Kristýne Plíškovej nepotrebovala na postup ani hodinu. Zdá sa teda, že má ideálnu formu, aby v 17 rokoch zaknihovala svoj prvý WTA titul. Na druhej strane bude stáť Polona Hercogová, ktorá na celkový triumf čaká už sedem rokov. Ambiciózna tínedžerka bude mať ideálnu príležitosť dotiahnuť skvelý turnaj do úspešného konca. Jej malé skúsenosti môžu zavážiť v kľúčových momentoch. Už v súboji s Kužmovou sme však mohli vidieť, že zvládala aj ťažké chvíle, keď mnohí očakávali, že sa prejavia väčšie skúsenosti Slovenky. No Poľka ani v takýchto chvíľach nepodľahla tlaku a ukázala, že si môže ísť po titul.

Tip: Výhra Šwiatekovej.
Kurz: 1,5

ATP 250 Marrákeš – finále

Benoit Paire vs Pablo Andújar (14.4. 15:00)

Tenisti sa stretli doposiaľ štyrikrát. Andújar síce vyhral iba raz, ale bolo to pred dvoma týždňami v Marbelle taktiež na antuke. Ťahá naviac skvelú sériu trinástich vyhraných zápasov za sebou. V Marrákeši nestratil ani set (Veselý mu však nenastúpil na zápas, takže odohral o duel menej.) Všetky aspekty teda hovoria v prospech Španiela.

Tip: Výhra Andújara.

Kurz: 1,76

ATP Masters 1000 Monte Carlo – prvé kolo

Laslo Djere vs Guido Pella (14.4. o 13:40)

Djere mal v Sao Paule aj v Riu výbornú antukovú formu. Na tejto dvojici turnajov utŕžil jedinú prehru práve od Pellu. Tenisti ešte nikdy spolu nehrali na tri sety. Dvakrát vyhral Pella. Tento rok v Sao Paule aj vlani v Prostějove však hrali dlhé zápasy. Raz to boli dva tajbrejky, predtým výsledok 7:5, 6:4. Môžeme tak očakávať, že aj prvý set bude mať množstvo odohraných gemov.

Tip: Prvý set bude mať viac ako 9,5 gemu.

Kurz: 1,75

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Bertensová v Hertogenboschi nezaváha

V dnešných tipoch sme si posvietili na finálové duely v Stuttgarte a Hertogenboschi. Po tretí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − 11 =