pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Tenisové hviezdy zorganizovali cez víkend veľkú charitatívnu akciu
Foto: Twitter/Kevin Anderson

Tenisové hviezdy zorganizovali cez víkend veľkú charitatívnu akciu

BOCA RATON – Nedeľa patrila vo floridskom mestečku Boca Raton veľkej charitatívnej akcii. Juhoafričan Kevin Anderson s priateľmi tu zorganizovali podujatie zamerané na pomoc zvieratám a prírode ako takej.

Udalosť s názvom Grand Slam Cause For the Paws pomohla vyzbierať viac ako 100-tisíc amerických dolárov. Tie sa rozdelia medzi Dezzy’s Second Chance, čo je zariadenie zaoberajúce sa záchranou nechcených psíkov, a Ocean Conservancy’s Trash Free Seas Alliance – organizáciu zameranú na ochranu a čistenie oceánov.

Myšlienka podľa Andersonových slov pochádza ešte z roku 2017, keď jeho manželke Kelsey padol na Floride do oka psík z centra Dezzy’s Second Chance. „O pár mesiacov neskôr sme si ju adoptovali a skutočne zachránili. Preto bol pre nás tento víkend taký vzrušujúci,“ uviedol tenista, ktorý sa sa manželkou stará o sučku menom Lady Kady.

Víkendové podujatie sa začalo aukciou a stretnutím s fanúšikmi. Na ňom sa zúčastnili aj niekdajší francúzsky tenista Sébastien Grosjean, Američanka Shelby Rogersová a Kanaďanka Eugenie Bouchardová. Moderátorskej úlohy sa zhostil bývalý americký tenista Michael Kosta.

Neskôr nasledovalo exhibičné tenisové stretnutie. Legendárne americké dvojičky Bob a Mike Bryanovci si v ňom zmerali sily práve s Andersonom, ktorý si za spoluhráča vybral Američana Tennysa Sandgrena.

„Bolo to úžasné podujatie. Účasť bola skvelá, vyzbieralo sa veľa peňazí. Pred pár dňami nám pomohol s našou akciou a sme radi, že sme teraz mohli pomôcť my jemu. Je to jeden z najmilších ľudí na okruhu. Pre charitu robí veľa, bolo pre nás potešením zahrať si na jeho exhibícii,“ uviedol Mike Bryan.

„Klobúk dole pred tým, čo robia. Keď môžeme, vždy radi pomôžeme. Je náš výborný priateľ, spravil pre nás veľa a túto akciu budeme robiť dlhé roky,“ pridal sa rekonvalescent Bob Bryan.

„Kevin a Kelsey sú úžasní ľudia. Tvrdo pracovali na tom, aby sa táto charitatívna udalosť zorganizovala. Takže, keď ma požiadali, aby som sa na nej zúčastnil, nemusel som dvakrát rozmýšľať. Dve veci, za ktoré bojujeme – druhá šance pre psy a čisté oceány, sú dôležité. Som nadšený, že som pomohol,“ dodal Tennys Sandgren.

Kevin Anderson po akcii informoval, že aukcia pokračuje onlajn. Na webe charityauctionstoday.com si môžu fanúšikovia vydražiť aj predmety iných tenisových hviezd – Švajčiara Rogera Federera, Srba Novaka Djokoviča či Rusky Marie Šarapovovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + 5 =