piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Andreescuová bude pokračovať vo víťaznom ťažení
Foto: TASR

Tenisové tipy: Andreescuová bude pokračovať vo víťaznom ťažení

Na US Open sa dnes skompletizuje štvrťfinálový program. Zápasy majú nečakané obsadenie. Matteo Berrettini vyzve Gaela Monfilsa, Diego Schwartzman Rafaela Nadala, Bianca Andreescuová narazí na Elise Mertensovú a Belinda Benčičová na Donnu Vekičovú. Vybrali sme tri z nich.

US Open – štvrťfinále

Belinda Benčičová vs Donna Vekičová (4.9. o 18:00)

Dve mladé, talentované, ale zároveň už pomerne skúsené hráčky. Pre obe je štvrťfinále úspech, nie však neočakávaný. Najmä Belinda má potenciál byť dlhodobo v top 10, no v posledných rokoch ju brzdili zdravotné problémy. Z troch vzájomných zápasov s Donnou prehrala jediný. Tento rok na Roland Garros. Treba povedať, že antuka je jej najslabší povrch. V predchádzajúcom kole predviedla dokonalý výkon proti Osakovej. Efektívne servovala, bola výborná na nohách, no zároveň sa nenechávala príliš zatlačiť. To Vekičová ušla Görgesovej z mečbalu, celý zápas bola v defenzíve a stratila veľa síl. Benčičová je komplexnejšia, oddýchnutejšia a dnes by mohla vyhrať s prehľadom.

Tip: víťazstvo Benčičovej v hendikepe -2,5 gemu

Kurz Niké: 1,76

US Open – štvrťfinále

Matteo Berrettini vs Gael Monfils (4.9. o 19:15)

Tretie mužské štvrťfinále má zdanlivo nečakané obsadenie. Šoumen Monfils má však tento rok na harde úžasnú bilanciu 23:4. Evidentne je pri chuti, vyvaruje sa prílišných výkyvov, aké boli preňho v minulosti typické. Gael je hráč, ktorý ovláda všetky aspekty hry. To isté možno povedať o mladom Talianovi – jednej z komét sezóny. Pokiaľ ide o povrchy, Matteo je jeden z najväčších univerzálov na okruhu. Kým jeho francúzsky súper mal v New Yorku veľkú prekážku len v Šapovalovovi, s ktorým odohral päť setov, on čelil Gasquetovi i Rubľovovi. Druhého menovaného zničil po výsledku 3:0 a dnes určite nebude ľahkou korisťou. Očakávame dlhý zápas.

Tip: počet gemov viac ako 39,5

Kurz Niké: 1,75

US Open – štvrťfinále

Bianca Andreescuová vs Elise Mertensová (5.9. o 1:00)

Nebyť maródky v prostrednej časti sezóny, dnes by bola Andreescuová určite v top 10. Jej bilancia je tento rok neskutočná – 42:4! Bianca má výborný pohyb, mimoriadne stabilnú medzihru a už v 19 rokoch mentálnu silu, ktorú jej môže závidieť aj väčšina skúsenejších hráčok. Kanaďanka nevyhráva vždy hladko, ale cestu k víťazstvu zväčša nájde. Na US Open sa o nej čoraz hlasnejšie hovorí ako jedinej možnej premožiteľke Sereny Williamsovej. Mertensovej rok je viac-menej priemerný. Okrem titulu z Dauhy nič veľké nedosiahla. Behavá tenistka s vysokou mierou variability prešla medzi najlepšiu osmičku ako po masle, ale výrazne sa o to postarali šťastné okolnosti. Čelila len Teichmannovej, Kristýne Plíškovej, Petkovičovej, Ahnovej. Kanaďanka dnes bude nad jej sily.

Tip: víťazstvo Andreescuovej

Kurz Niké: 1,52

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + 1 =