nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Súboj Isner a Evans na tri sety, suverénna Andreescuová
Foto: Twitter/WTA

Tenisové tipy: Súboj Isner a Evans na tri sety, suverénna Andreescuová

Pokračujeme v ázijskej šnúre. Diváci uvidia v Pekingu zápas, v ktorom vyzve Isner Evansa aj zámorské derby Andreescuová – Bradyová. Tretím zápasom v Tokiu prispejú Čchung a Čilič.

ATP 500 Tokio – 2. kolo

Čchung Hjeon vs Marin Čilič (3.10. o 8:00)

Mladý reprezentant z Južnej Kórey neodohral veľkú časť prebiehajúcej sezóny, keď pre zranenie pauzoval od 12. februára do konca júla. Výpadok sa prejavil aj na jeho rebríčkovom postavení. Momentálne mu patrí 143. miesto. Na US Open musel prejsť náročnou kvalifikáciou, jeho púť sa skončila v 3. kole hlavného turnaja na rakete Nadala. Po grandslame to skúšal v Čcheng-tu, no na Portugalčana Sousu napokon po trojsetovom boji nestačil. V hlavnom meste Japonska ubojoval postup cez Sonega a teraz ho čaká Čilič. Vysoký Chorvát môže byť s predchádzajúcimi zápasmi spokojný. Posledné vážnejšie zakopnutie zaznamenal 12. augusta v Cincinnati proti Albotovi. Inak si zápasy, v ktorých sa ocitá v pozícii favorita, stráži. Aj proti Čchungovi bude favoritom – v troch vzájomných zápasoch neprehral ani raz, dokonca nestratil ani set. Hoci sú zápasy datované v sezónach 2015 a 2016, myslíme si, že Chorvát zvíťazí aj v Tokiu.

Tip: víťazstvo Čiliča

Kurz Niké: 1,44

ATP 500 Peking – 2. kolo

John Isner vs Daniel Evans (3.10. o 8:30)

Skúsený Američan si potrebuje napraviť chuť po nepresvedčivých výkonoch na predchádzajúcich turnajoch. Šokujúce vypadnutie s Gerasimovom na turnaji v Čcheng-tu je jasným dôkazom hernej a výsledkovej nestability. Na US Open vypadol s Marinom Čiličom. Štvrtý grandslam bol zároveň jediným turnajom v rámci americkej šnúry, kde John vyhral viac ako dva zápasy za sebou. V hlavnom meste Číny narazí na nepopulárneho súpera. Daniel Evans je tenista z Britských ostrovov. V Pekingu sa herne chytil, do hlavnej súťaže sa dostal cez kvalifikáciu. V kvalifikačnom „pavúku“ potvrdil úlohu nasadenej dvojky, väčšie problémy mu spôsobil iba Vašek Pospíšil. V 1. kole zdolal domáceho Li Čeho. Proti Isnerovi si už Evans v aktuálnej sezóne zahral. V Delray Beach sa tešil z víťazstva po troch setoch. Brit by mohol byť vo väčšej pohode aj tentoraz, no za väčšiu istotu považujeme zápas s väčším počtom gemov.

Tip: počet gemov viac ako 23,5

Kurz Niké: 1,64

WTA Premier Mandatory Peking – 3. kolo

Bianca Andreescuová vs Jennifer Bradyová (3.10. o 13:30)

Mladučká Kanaďanka prežíva najšťastnejšie športové obdobie vo svojom živote. Ovládla US Open a je namotivovaná na ďalšie ciele. Triumfovať na turnaji najvyššej WTA kategórie by z jej strany nemuselo byť nemožné. Ak sa pozrieme do „pavúka“, vidíme medzi zostávajúcimi súperkami Bartyovú, Keninovú či Osakovú. Tieto tenistky, možno s výnimkou Keninovej, nie sú momentálne na vrchole svojej tenisovej kvality. Andreescuová sa však musí o štvrťfinále pobiť s Američankou Bradyovou. Jennifer si na ceste do aktuálnej fázy turnaja poradila s Keysovou a Anisimovovou. Proti Biance má pomerne bohatú históriu vzájomných zápasov. V troch zo štyroch prípadov ťahala Američanka za kratší koniec. Posledný súboj v roku 2018 však dokázala vyhrať 2:0 na sety. Všetky zápasy sa odohrali na americkom kontinente. V Pekingu by mala dominovať mladšia z tenistiek a to jednoznačne bez straty setu.

Tip: víťazstvo Andreescuovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,73

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =