utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Auger-Aliassime potrápi v Barcelone niekdajšieho víťaza
Foto: TASR

Tenisové tipy: Auger-Aliassime potrápi v Barcelone niekdajšieho víťaza

V Barcelone je zajtra na programe kompletný program 3. kola. Medzi šlágre patrí aj zápas Kei Nišikori vs Félix Auger-Aliassime.

ATP 500 Barcelona – 3. kolo

Félix Auger-Aliassime vs Kei Nišikori (25.4. o 11:00)

Nišikori je barcelonský šampión z roku 2015. Momentálne však so svojou formou bojuje. Od Australian Open majú jeho výkony zostupnú tendenciu. Pri prechode na antuku ho zaskočil v Monte Carle Herbert, v Barcelone nehral Kei vôbec ideálne v 2. kole proti Fritzovi. Auger-Aliassime sa musí aktuálne pasovať s tlakom, ktorý je naňho vyvíjaný po miamskom semifinále. V Monte Carle porazil Londera, v Barcelone Jaziriho. Vyslovene mu nevyšiel len monacký súboj so Zverevom. Zajtra možno očakávať množstvo dlhých výmen a tuhý boj. Félix má pestrejší repertoár úderov i lepší servis. S favoritom podľa nás odohrá trojsetovú bitku.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,91

WTA Premier Stuttgart – 2. kolo

Anastasija Sevastovová vs Laura Siegemundová (25.4. o 11:30)

Stuttgart uvidí súboj dvoch hráčok, ktoré sa v poslednej dobe trápili. Variabilná Sevastovová sa dostala do krízy po februárovom Fed Cupe proti Slovensku. Úvod roka mala pritom dobrý, stále je tesne za top 10 a možno od nej očakávať zlepšenie. Pomôže jej určite aj stuttgarstké 1. kolo, v ktorom nadelila Ostapenkovej na záver trojsetového duelu „kanára“. Siegemundová len nostalgicky spomína na Stuttgart 2017, keď senzačne získala titul. Nasledovalo totiž zranenie pravého kolena, po ktorom sa už nedostala do niekdajšej formy. Dnes je síce späť v top 100, ale silnejšie súperky prakticky nezdoláva. Miernou favoritkou je pre nás Anastasija, takže kurz vyše 2 musíme brať.

Tip: víťazstvo Sevastovovej

Kurz: 2,07

ATP 500 Barcelona – 3. kolo

Dominic Thiem vs Jaume Munar (25.4. o 12:30)

Rakúšan Thiem je v posledných rokoch považovaný po Nadalovi za antukovú dvojku, no tento rok to vôbec nepotvrdzuje. Vyhral štyri zápasy, prehral tri, pričom Schwartzman, Djere či Lajovič boli proti nemu outsideri. Dominic je v medzihre na svoje pomery menej konzistentný, čo je na antuke často osudné. Munar patrí medzi nastupujúcu generáciu španielskych antukárov. V budúcnosti môže patriť na tomto povrchu medzi elitu. Vlani síce v Barcelone podľahol Thiemovi v dvoch setoch, ale odvtedy spravil pokrok. Tento rok oskalpoval na najpomalšom povrchu aj Fogniniho, Alexandra Zvereva a Cecchinata. Pred domácim publikom môže poriadne trápiť aj rakúskeho favorita.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,85

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =