nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú
Foto: TASR

Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú

Kvalifikácia Roland Garros bude zajtra pokračovať ďalšími zápasmi 1. kola. Dôveru vkladáme do antukárov ako Attila Balázs či Facundo Bagnis.

Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie

Go Soeda vs Facundo Bagnis (21.5. o 10:00)

Už 34-ročný Soeda sa chystá na svoj ôsmy Roland Garros. Jeho miestna bilancia je žalostná, nikdy nevyhral ani zápas. Jeho celková antuková bilancia je v kariére 18 víťazstiev, 24 prehier. Tenista známy dobrým pohybom a slabším servisom sa vždy cítil najlepšie na harde. Aj tentoraz z neho prichádza, keď naposledy štartoval na challengeri v Pusane. Bagnis je antukový špecialista. Formu má skvelú, v Brage i Lisabone prehral až vo finále. Jediným rizikovým faktorom je možnosť drobnej únavy, kvalitatívny rozdiel je však na antuke natoľko priepastný, že považujeme hladký triumf Facunda za samozrejmosť.

Tip: počet gemov menej ako 19,5

Kurz Niké: 1,8

Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie

Attila Balázs vs Kwon Soon-woo (21.5. o 10:00)

Ďalšia konfrontácia antukára s ázijským milovníkom rýchlejších povrchov. Maďar Balázs dosahuje na tehlovej drti najlepšie výsledky. Tento rok už na nej porazil Pedra Sousu, Johna Millmana či Huberta Hurkacza. Všetko sú to hráči na tomto povrchu kvalitatívne výrazne prevyšujúci mladého Juhokórejčana. Kwon má síce parádnu formu, ale na antuke nehral už vyše roka. Celkovo na nej vyhral v kariére len štyri zápasy, všetky v Ázii. Attila by ho mal vo svojom dominantnom prostredí prevalcovať.

Tip: víťazstvo Balázsa v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,83

Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie

Christopher Eubanks vs Pedro Martínez Portero (21.5. o 11:20)

Do tretice súboj antukára a milovníka rýchlych povrchov. Dvojmetrový bombardér Eubanks sa tento rok oťukával iba na rýchlych amerických antukách v Houstone a Savannahu. Dieru do sveta nespravil, jeho výkony v posledných mesiacoch sú skôr sklamaním. Na európskej antuke ho čaká iba druhý kariérny zápas, čo z neho robí veľkého outsidera. Martínez Portero hrá tento rok životný tenis, hoci sa nevyhol niekoľkým zakolísaniam. Z Lisabonu si priviezol pekné semifinále a ak predvedie aspoň svoj štandard, mal by postúpiť bez straty setu.

Tip: víťazstvo Martíneza Portera v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,75

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Vyvrcholenie Turnaja majstrov prinesie veľký boj

V našich tipérskych odporúčaniach nemôžu chýbať finálové duely dvojhry aj štvorhry na Turnaji majstrov. Okrem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 6 =