štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: V Cincinnati v hre Monfils aj Benčičová
Foto: TASR

Tenisové tipy: V Cincinnati v hre Monfils aj Benčičová

Tenisové tipy sa sústredia na Cincinnati. Mužský Masters aj ženský Premier prinášajú tie najlepšie zápasy. Dnes sme si vybrali dve mužské a jedno ženské meranie síl.

WTA Premier 5 Cincinnati – 1. kolo

Viktoria Azarenková vs Belinda Benčičová (13.8. o 17:00)

Sympatická Bieloruska Azarenková má z podujatia v Cincinnati titul. Pred šiestimi rokmi sa tešila po víťazstve nad Serenou Wiliamsovou. V lanskej sezóne prehrala s Caroline Garciovou v 2. kole. Na kanadskej pôde v Toronte najprv Viktoria vyradila Camillu Giorgiovú, aby následne podľahla Dajane Jastremskej. Jej prvou súperkou na aktuálnom podujatí bude Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová. Rozdiel medzi hráčkami je osem rokov a momentálne aj 28 miest v rebríčku WTA. Belinda na turnaji v Toronte skončila až v osemfinále na rakete Svitolinovej. Jediný vzájomný zápas sa hral na Wimbledone v sezóne 2015. Z postupu sa tešila bieloruská hráčka. Dnes sa karta pravdepodobne obráti a spokojnejšia bude mladšia z tenistiek.

Tip: víťazstvo Benčičovej

Kurz Niké: 1,87

ATP Masters 1000 Cincinnati – 1. kolo

Grigor Dimitrov vs Stan Wawrinka (13.8. o 17:00)

Bulhar Dimitrov predvádza taký prepad rebríčkom, na aký si možno ani sám nepamätá. Aktuálne sa nachádza na 74. mieste. Od Roland Garros vyhral jediný zápas na okruhu v Los Cabose nad Stevom Johnsonom, ktorý tiež neprežíva ideálnu sezónu. Wawrinka je na tom, čo sa formy týka, podobne, no na tráve nestačil len na „ranárov“– vypadol s Mahutom v Queen’s Clube a po veľkej päťsetovej dráme ho vyradil Opelka na Wimbledone. Posledný vzájomný zápas odohrali Grigor a Stan pred týždňom v Montreale. Z výhry 2:0 sa tešil Švajčiar. Posledné štyri stretnutia sa odohrali v aktuálnej a lanskej sezóne, vyššie postavený Wawrinka stratil jediný set. Myslíme si, že uvidíme v zápase menej ako 23,5 gemu.

Tip: počet gemov menej ako 23,5

Kurz Niké: 1,76

ATP Masters 1000 Cincinnati – 1.kolo

Gael Monfils vs Frances Tiafoe (13.8. o 18:15)

Francúz Monfils je už neodmysliteľnou súčasťou mužského tenisového okruhu. Jeho exhibičné prvky prispievajú k atraktivite hry. Výsledkovo je na tom vynikajúco. V rebríčku mu patrí 15. miesto. Jeho nevýhodou je chatrné zdravie, neodohral semifinálový zápas v Montreale s Nadalom. V úvodnom kole v Cincinnati narazí na Američana Francesa Tiafoea. Mladík zo štátu Maryland sa môže tešiť z Australian Open, keď vypadol až vo štvrťfinále s Nadalom. „Rafa“ ho zastavil aj v osemfinále v Madride. Odvtedy zaostáva za svojím potenciálom. Prehral so Sousom, Krajinovičom, Tomičom, Mahutom, Thompsonom… Jeho zápasová bilancia je tento rok 14:20, štatistiky na povrchoch má viac menej vyrovnané. Pokiaľ bude jeho súper Monfils fit, Tiafoe sa s turnajom rozlúči.

Tip: víťazstvo Monfilsa

Kurz Niké: 2

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keysová v Ču-chaji zdramatizuje situáciu v tabuľke

Veľké ATP turnaje v Bazileji a Viedni pokračujú 2. kolom. Dominic Thiem na domácej pôde …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − twelve =