piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Benčičová to s nožom na krku nebude mať jednoduché
Foto: TASR

Tenisové tipy: Benčičová to s nožom na krku nebude mať jednoduché

Belinda Benčičová a Kiki Bertensová sú dve tenistky, ktoré bojujú v Moskve o poslednú voľnú miestenku na MS WTA Tour do Šen-čenu. Obe čakajú zajtra náročné štvrťfinále.

WTA Premier Moskva – štvrťfinále

Kristina Mladenovičová vs Kiki Bertensová (18.10. o 11:00)

Holanďanka Bertensová potrebuje uhrať v Moskve finále, aby si zaistila štart na šenčenských MS WTA Tour. Tento rok má spomedzi hráčok svetovej špičky najviac odohratých turnajov, čo už trochu cítiť. Pred týždňom v Linzi skončila vo štvrťfinále na Gauffovej, dnes nepôsobila stopercentne zdravotne fit pri vydretom víťazstve nad Kanepiovou. Napokon zavážila sila vôle a súperkin horší výkon v závere. Zajtra by mohla holandská hráčka na nepresvedčivý prejav doplatiť. Francúzka Mladenovičová už síce nie je v absolútnej špičke, no stále je to tenistka, ktorá má v hale obrovskú kvalitu. V posledných týždňoch zdolala napr. Kerberovú, Svitolinovú, Vekičovú a dnes Sevastovovú. Zajtra určite nepredá svoju kožu lacno a favoritku minimálne potrápi.

Tip: Mladenovičová vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,6

WTA Premier Moskva – štvrťfinále

Kirsten Flipkensová vs Belinda Benčičová (18.10. o 12:15)

Švajčiarka Benčičová mala po postupe do semifinále US Open skvelé vyhliadky ukončiť rok v najlepšej osmičke. Nasledoval však pokles formy a prehry s Kudermetovovou, Kvitovou a pred týždňom i Friedsamovou. Vidina štartu v Šen-čene, na ktorý potrebuje rovnaký výsledok ako spomínaná Bertensová, ju zrejme zväzuje. V moskovskom 2. kole prežila malú klinickú smrť, keď otáčala duel proti Hercogovej. Zajtra príde ďalší veľký test. Skúsená Belgičanka Flipkensová má síce najlepšie roky za sebou, no jej mimoriadne variabilný tenis môže narobiť favoritke problémy. Navyše sa vezie na päťzápasovej víťaznej vlne. Dnes si na nej vylámala zuby Jastremská a ťažké to bude mať aj Belinda.

Tip: Flipkensová v hendikepe +4,5 gemu

Kurz Niké: 1,68

ATP 250 Moskva – štvrťfinále

Nikola Milojevič vs Andrej Rubľov (18.10. o 19:00)

Domáci mladík Rubľov zažíva skvelý rok. Predovšetkým v jeho druhej polovici hrá na úrovni svetovej špičky. Jeho agresívny tenis, navyše podporený oproti minulosti zlepšeným servisom, mu už priniesol niekoľko cenných výhier. Vyšliapol si na Federera, Wawrinku, Tsitsipasa alebo Kyrgiosa. V Moskve musel ísť proti Bublikovi aj Gerasimovovi do troch setov. Zajtra ho však čaká doteraz najľahší súper. Srb Milojevič patrí kvalitatívne na challengre. Jeho prienik do štvrťfinále je výsledkom veľkého šťastia. V kvalifikácii nestačil na Rosola, ale po odhlásení Medvedeva zaujal jeho pozíciu nasadenej jednotky, a tak mu na prienik medzi najlepšiu osmičku stačilo zdolať hráča z piatej stovky Avidzbu. Rubľov by mu nemal dať žiadnu šancu.

Tip: počet gemov menej ako 20,5

Kurz Niké: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Wimbledonská legenda, ktorá zakladala nové tradície

Tenisové kroniky evidujú mnoho hráčov, ktorí získali v kariére jeden jediný grandslamový titul zaručujúci „nesmrteľnosť“. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − four =