pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Suverénny Berdych aj pohľad do Trnavy
Foto: TASR

Tenisové tipy: Suverénny Berdych aj pohľad do Trnavy

Piatok už patrí na všetkých turnajoch štvrťfinálovým zápasom. Nahliadli sme do Montpellieru, kde sa predstavia Tomáš Berdych či Jo-Wilfried Tsonga, ale aj k nám do Trnavy.

ITF Trnava – štvrťfinále

Elica Kostovová vs Lucie Hradecká (8.2. o 12:00)

Rýchly halový hard sadol Hradeckej ako uliaty. Patrí medzi obávané servismanky, a hoci je už primárne deblovou špecialistkou, v konkurencii hráčok mimo top 100 má čo ponúknuť. Navyše, v minulosti patrila sama dokonca do top 50. V Trnave proti nej nemali veľa šancí Maluniaková ani Zavacká. Kostovová je tenistka, ktorej výkonnostným stropom sú ITF podujatia. Má 28 rokov a elitná stovka je pre ňu v priebehu celej kariéry nedobytná. V Trnave využila priaznivý žreb, keď čelila Poznichirenkovej a Sizikovovej. Lucie je tenistka vyššej úrovne a zajtra podľa nás zvíťazí.

Tip: víťazstvo Hradeckej

Kurz Niké: 1,65

ATP 250 Montpellier – štvrťfinále

Tomáš Berdych vs Filip Krajinovič (8.2. o 14:00)

Skúsený Berdych sa pustil tento rok po zranení do návratu na stratené pozície s veľkou vervou. Prehry mu pripravili iba Bautista Agut a Nadal. Tomáš opäť pripomína toho spoľahlivého hráča z minulosti, ktorý so slabšími súpermi neprehráva. Včera povolil Pairovi len dva gemy. Krajinovič nedisponuje takým kvalitným servisom ako český tridsiatnik, a hoci má solídnu medzihru, výraznejšie by favorita potrápiť nemal. V prvom vzájomnom dueli očakávame hladké víťazstvo Tomáša.

Tip: víťazstvo Berdycha v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,96

ATP 250 Montpellier – štvrťfinále

Jo-Wilfried Tsonga vs Jérémy Chardy (8.2. o 20:45)

V derby si to rozdajú dvaja skúsení domáci matadori. Obaja dobre servujú a snažia sa o útočné pojatie. Celodvorcovejšie pojatie zdobí Tsongu, v ktorého prospech hovorí aj vzájomná bilancia 3:1. Favoritom je aj teraz. Po zdravotných problémoch z vlaňajška jeho forma stúpa. V 2. kole v Montpellieri mu nevzal set ani výborný obranár Simon. Očakávame, že sa to nepodarí ani Chardymu. Toho na aktuálnom turnaji nepreveril žiadny hráč z top 100, čo môže byť kontraproduktívne. Jo-Wilfried zvíťazí 2:0.

Tip: víťazstvo Tsongu v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,96

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 5 =