nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Berrettini ovládne v Šanghaji odvetu za Mníchov
Foto: ITF/Paul Zimmer

Tenisové tipy: Berrettini ovládne v Šanghaji odvetu za Mníchov

S tenisovými tipmi sa zameriame na čínsky Šanghaj. ATP turnaj kategórie Masters 1000 ponúka množstvo zaujímavých tenisových zápolení. Okrem zápasu Garín vs Berrettini si rakety skrížia aj Pouille a Isner alebo rozbehnutý Millman s Rubľovom.

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Cristian Garín vs Matteo Berrettini (9.10. o 6:30)

Čiľan Garín bol považovaný za tenisovú nádej tohto juhoamerického štátu. Spoločne so Jarrym mu mali vrátiť zašlú slávu. Pokiaľ ide o Garína, výsledky hodné zvýšenej pozornosti začali prichádzať až v prebiehajúcej sezóne. Tituly na antuke v Houstone a Mníchove ukazujú potenciál na širšiu svetovú špičku. V 1. kole v Šanghaji zdolal iného Uruguajčana Cuevasa, ktorému dovolil uhrať len päť gemov. V aktuálnej fáze narazí na Taliana Berrettiniho. Matteo prežíva vydarenú sezónu a snaží sa zbúrať mýtus, že tenisti z Apeninského polostrova majú problém s hernou univerzálnosťou na rôznych typoch povrchov. V prebiehajúcej sezóne získal titul na harde vo Phoenixe, v Budapešti na antuke aj na tráve v Stuttgarte. Hráči si proti sebe zahrali v mníchovskom finále, v ktorom bol úspešnejší Čiľan. Tvrdý povrch nás núti favorizovať univerzálnejšieho Taliana.

Tip: víťazstvo Berrettiniho

Kurz Niké: 1,35

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Lucas Pouille vs John Isner (9.10. o 6:30)

Francúz Pouille odohrá 50. zápas v sezóne práve na veľkom turnaji v Šanghaji. Keď si zosumarizujeme jeho výsledky z tohto roka, musíme skonštatovať, že nenapĺňa svoj potenciál. Možno si latku nastavil príliš vysoko semifinálovou účasťou na Australian Open, no od najväčšieho turnaja u „protinožcov“ má problém triumfovať v troch zápasoch na jednom turnaji. Podarilo sa mu to len na challengeri v Bordeaux, kde získal titul a v Cincinnati. V USA ho zastavil vo štvrtom zápase Djokovič. Proti Isnerovi rodák z Grande-Synthe ešte nenastúpil. Američan je favorit najmä vďaka víťazstvu v úvodnom kole nad Austrálčanom de Minaurom. Myslíme si, že cez trápiaceho sa Francúza postúpi.

Tip: víťazstvo Isnera

Kurz Niké: 1,57

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

John Millman vs Andrej Rubľov (9.10. o 9:10)

Druhý John v tenisových tipoch. Tentoraz ide o reprezentanta Austrálie. Millman sa v sezóne dlho hľadal, nevedel nájsť správny rytmus a väčšinu podujatí opúšťal po prvom, resp. druhom zápase. Až prišiel september a challengerový turnaj v Kao-siungu. Na Taiwane bol nasadenou trojkou, napriek tomu sa jeho púť neskončila v semifinále ako sa predpokladalo, ale nasmeroval si to priamo k titulu. Na víťaznom podujatí stratil jediný set. Na veľkom turnaji v Tokiu si tiež počínal vynikajúco – ako nenasadený tenista prehral vo finále s Djokovičom. V 2. kole v Číne mu žreb pridelil Rubľova. Rodák z Moskvy prežíva od prechodu na americký hard vydarenejšiu časť sezóny. Smolu má najmä na krajana a rovesníka Medvedeva, ktorý mu zmaril už dve šance na postup do semifinále. V Cincinnati a Petrohrade. Už dva roky nezískal turnajový titul. Keď sa pozrieme na „pavúk“, veľké šance mu nedávame ani v pokročilých kolách v Šanghaji. Ale cez Millmana by postúpiť mal.

Tip: víťazstvo Rubľova

Kurz Niké: 1,5

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − six =