pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Cecchinato vo vyššom kurze stojí za vyskúšanie
Foto: TASR

Tenisové tipy: Cecchinato vo vyššom kurze stojí za vyskúšanie

Štvrtok patrí na všetkých tohtotýždňových turnajoch zápasom 2. kola. Pozreli sme sa do Córdoby a Sofie. V našich analýzach nechýba Martin Kližan či elitný taliansky antukár Marco Cecchinato.

ATP 250 Sofia – 2. kolo

Daniel Brands vs Martin Kližan (7.2. o 11:00)

Martin Kližan bude mať v Sofii veľkú šancu na štvrťfinále. Dnes vyradil obhajcu titulu Bašiča, keď hral s výnimkou druhého setu výborne a súpera jasne prevýšil. Zajtra ho čaká papierovo slabší protivník. Brands už sa presadzuje výlučne na challengeroch, a hoci je jeho servis stále kvalitný, v medzihre nedokáže členom top 100 konkurovať. V Sofii využil v 1. kole nevýrazný výkon nevyspytateľného Basilašviliho. Martin ho na rovnakom turnaji porazil predvlani 7:6(3), 6:2 a minimálne rovnako presvedčivý bude podľa nás aj teraz, keď sú jeho výkony pod vedením Hrbatého stabilnejšie.

Tip: víťazstvo Kližana v hendikepe -2,5 gemu

Kurz Niké: 1,75

ATP 250 Córdoba – 2. kolo

Jaume Munar vs Marco Cecchinato (7.2. o 19:30)

V Argentíne si to rozdajú aj dvaja ortodoxní antukári. Munar je mladík, ktorého kariéra je stále na vzostupe. Austrálske turnaje mu nevyšli, no na obľúbenej antuke nedal v noci šancu Andreozzimu. V jeho prospech môže hovoriť rozohratosť, keďže Cecchinato mal na úvod voľný žreb. Na druhej strane je Marco stále kvalitnejší tenista a predovšetkým elitný antukár. Vlani získal na tomto povrchu dva ATP tituly a prebojoval sa do semifinále Roland Garros. Munar ešte na túto úroveň nedozrel. V kurze 2+ sa určite oplatí skúsiť stávku na skúsenejšieho Taliana.

Tip: víťazstvo Cecchinata

Kurz Niké: 2,16

ATP 250 Córdoba – 2. kolo

Pablo Cuevas vs Malek Jaziri (7.2. o 20:50)

Uruguajčan Cuevas patrí na antuke dlhodobo medzi širšiu svetovú špičku. Okrem stabilnej medzihry ho zdobí aj výborné podanie a celodvorcové pojatie. Vlani sa mu nedarilo, tento rok však vyzerá dobre pripravený. Na Australian Open zaskočil Lajoviča, potrápil Dimitrova. Prechod na antuku mal parádny, keď bez problémov zdolal v 1. córdobskom kole Bagnisa. Tunisan Jaziri patrí medzi mimoriadne variabilných tenistov, je však už na sklonku kariéry. V Córdobe začal vydretým víťazstvom nad ďalším veteránom Berlocqom, Cuevas by s ním však mal spraviť krátky proces.

Tip: víťazstvo Cuevasa v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × one =