štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Výber z Čeng-čou a ďalšej Ázie
Foto: TASR

Tenisové tipy: Výber z Čeng-čou a ďalšej Ázie

V rámci trojlístku tipov ideme do Číny. Čeng-čou a Nančang majú pred sebou ďalšie zaujímavé duely druhého kola, v ktorých figuruje nejedna grandslamová víťazka.

WTA Premier Čeng-čou – 2. kolo

Jelena Ostapenková vs Aryna Sabalenková (12.9. o 8:00)

Zápas plný víťazných úderov alebo nevynútených chýb? Pri Ostapenkovej môžu byť priaznivci silového tenisu spokojní už pred zápasom. A keď proti nej bude stáť Aryna Sabalenková, môže sa stať naozaj čokoľvek. Ani jedna z tenistiek nemá ideálnu formu. Arynu zastavila vo Wimbledone Magda Rybáriková, v San José padla vo finále proti Čeng Saj-saj. Nezvládla úvodný zápas v Toronte a na US Open ju porazila Putincevová. Jelena sa trápi celú sezónu, aktuálne jej patrí 75. priečka. Hlavnou príčinou umiestnenia je nestálosť výkonov, ale to je dlhodobý problém emotívnej lotyšskej tenistky. Z elitných mien v prebiehajúcom ročníku zdolala len Sloane Stephensovú, ale Američanka má od pohody tiež ďaleko. Bieloruska s Lotyškou sa ešte nestretli, očakávame však víťazstvo Sabalenkovej.

Tip: víťazstvo Sabalenkovej

Kurz Niké: 1,43

WTA International Nančang – 2. kolo

Samantha Stosurová vs Nina Stojanovičová (12.9. o 9:00)

Austrálska veteránka Stosurová má v aktuálnej sezóne pozitívnu bilanciu iba na tráve. Na ostatných typoch povrchov jej forma vykazuje záporné hodnoty. V 1. kole zdolala Arinu Rodionovovú, tá je ale stabilná členka tretej svetovej stovky a pri všetkej úcte k Austrálčanke s ruskými koreňmi, Samantha musí takéto zápasy brať ako povinnú jazdu. Nina Stojanovičová už bude iná kapitola. Srbka v prvom kole zdolala Wang Ja-fan, ktorá bola druhá nasadená. Nina sa vo veku 23 rokov hrnie v rebríčku do prvej stovky. Najviac sa jej darí na antuke, bilanciu má 22:6, na tvrdom povrchu 8:4. Vyhrala dve podujatia série ITF. Proti Stosurovej ešte nenastúpila. Vzhľadom na typ povrchu predpokladáme zápas s maximálnym počtom setov. S výhrou Stojanovičovej.

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,34

WTA Premier Čeng-čou – 2. kolo

Kiki Bertensová vs Alja Tomljanovičová (12.9. o 13:00)

Kiki Bertensová sa nachádza na 8. mieste rebríčka, jej  posledné výsledky na tvrdom povrchu však tomuto postaveniu nenasvedčujú. V Toronte prešla len cez Francescu di Lorenzovú, na záverečnom Grand Slame ju zastavila Görgesová v 3. kole. Jej celková bilancia na tvrdom povrchu 13:10. Alja Tomljanovičová sa na tvrdom povrchu rozohráva k dobrým výkonom. Kerkhovovej v úvodnom kole dovolila len dva gemy. Vo Flushing Meadovs vzdorovala Anett Kontaveitovej. Estónka potrebovala tri sety, aby austrálsku tenistku zdolala. Vo vzájomných zápasoch vedie Bertensová 2:0. Čo sa týka prvých setov, raz sa dostali tenistky do tajbrejku s víťazným koncom pre Kiki, a v druhom prípade sa z víťazného setu tešila Alja. A prvý set by mohla vyhrať aj v Ázii.

Tip: Tomljanovičová vyhrá prvý set

Kurz Niké: 2,32

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keysová v Ču-chaji zdramatizuje situáciu v tabuľke

Veľké ATP turnaje v Bazileji a Viedni pokračujú 2. kolom. Dominic Thiem na domácej pôde …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − eight =