piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Cibulková vo vyššom kurze stojí za pokus
Foto: TASR

Tenisové tipy: Cibulková vo vyššom kurze stojí za pokus

Dnes sme zašli po kompletný trojlístok tipov do ruského Petrohradu. Do hry zajtra zasiahne naša Dominika Cibulková aj hviezdy ako Maria Šarapovová či Daria Kasatkinová.

WTA Premier Petrohrad – 1. kolo

Dominika Cibulková vs Jekaterina Alexandrovová (30.1. o 11:00)

Našu tenistku čaká v 1. kole domáca kvalifikantka. Aktívne hrajúcej Alexandrovovej halové prostredie svedčí, zároveň však treba dodať, že v kvalifikácii nečelila žiadnej súperke z top 100. Ani pred príchodom do Petrohradu nezaznamenala žiadny výraznejší výsledok proti favoritke. Cibulková neodštartovala rok podľa svojich predstáv. Stosurová aj Čang Šuaj proti nej v Austrálii excelentne servovali a dokázali ju pretlačiť. Prípravu však mala zvládnutú podľa predstáv a je isté, že sa v dohľadnej dobe chytí. Rozhodne ju v prvom vzájomnom zápase proti menej skúsenej Ruske za outsiderku nepovažujeme. Petrohradské kurty jej sedia a kurz je veľmi lákavý.

Tip: víťazstvo Cibulkovej

Kurz Niké: 2,33

WTA Premier Petrohrad – 2. kolo

Daria Kasatkinová vs Maria Šarapovová (30.1. o 16:30)

Medzigeneračné ruské derby bude pútať v Petrohrade obrovskú pozornosť. Na jednej strane mladá Kasatkinová, ktorej doménou je dobrý pohyb a stabilná medzihra, na druhej strane agresívna a riskantne hrajúca ikona Šarapovová. Obe mali diametrálne odlišný úvod roka. Maria uhrala po výborných výkonoch 4. kolo na Australian Open, v 1. kole v Petrohrade nedala šancu Gavrilovovej. Daria prehrala tento rok všetky tri zápasy. Od Sasnovičovej aj Bacsinszkej dostala debakle, zdolala ju aj Birrellová. Na aktuálnom turnaji sa dostala do 2. kola vďaka voľnému žrebu, čo môže byť tiež drobný hendikep. Rozohratá „Maša“ by mala jasne dominovať. Vlani v jedinom vzájomnom zápase povolila krajanke iba dva gemy.

Tip: víťazstvo Šarapovovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,69

WTA Premier Petrohrad – 2. kolo

Veronika Kudermetovová vs Donna Vekičová (30.1. o 17:45)

Program uzavrú dve sympatické tenistky s veľkým potenciálom. Obe forsírujú útočnú hru podporenú dobrým podaním. Favoritkou je Chorvátka Vekičová, no domáca hráčka je vo výbornej forme. Tento rok vyhrala už 10 zápasov, prehrala 3. Na jej rakete skončili aj Pavľučenkovová či Benčičová. Dnes po takmer bezchybnom výkone deklasovala Danilovičovú. Donna dnes otáčala duel proti Bacsinszkej a zajtra určite nedostane nič zadarmo. Jediné vzájomné meranie síl sa skončilo pred dvoma rokmi veľkou trojsetovou drámou, ktorá môže prísť aj zajtra. Ruska by aspoň set uhrať mala.

Tip: Kudermetovová vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,75

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + nineteen =