streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Čilič nezačne na antuke dobre, Wawrinkova bitka
Foto: TASR

Tenisové tipy: Čilič nezačne na antuke dobre, Wawrinkova bitka

Prestížny turnaj v Monte Carle bude v utorok pokračovať už aj so zápasmi do 2. kola. Do hry zasiahnu i zvučné mená ako Marin Čilič, Stan Wawrinka či Jo-Wilfried Tsonga.

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 1. kolo

Jo-Wilfried Tsonga vs Taylor Fritz (16.4. o 11:00)

V zápase 1. kola si to rozdajú dvaja milovníci rýchlych povrchov. Mladík Fritz je odchovaný na amerických hardoch a na európskych antukách vyhral s výnimkou ITF turnajov iba štyri zápasy. Tentoraz prichádza v mizernej forme. Prehral posledné štyri stretnutia, pričom jeho jediný antukový štart roka bol minulý týždeň na rýchlejšej houstonskej drti. Skúsený Tsonga je po zranení pri chuti. Tento rok už triumfoval v Montpellieri a z minulého týždňa má cenné antukové semifinále z Marrákeša. V dvoch setoch tu porazil i Edmunda! Zajtra bude podľa nás jasne dominovať. Skúsenosti, forma i schopnosť prispôsobiť hru povrchu sú na jeho strane.

Tip: víťazstvo Tsongu v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,59 

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 2. kolo

Marin Čilič vs Guido Pella (16.4. o 12:20)

Zaujímavá bitka dvoch typologicky odlišných hráčov. Čilič je výborne servujúci dlháň obľubujúci hard a trávu. Momentálne je v hlbokej kríze, po Australian Open prehral tri zo štyroch zápasov. Na antuke ešte tento rok nehral. Pella je viac-menej špecialista na tento povrch. Semifinále v Córdobe, finále v Buenos Aires a titul zo Sao Paula budia rešpekt. V Monaku sa už rozohral, včera zdolal Djereho a minimálne na začiatku by mal Marina prevyšovať. Za zmienku stojí aj fakt, že si vlani vyšliapol na Chorváta i na wimbledonskej tráve. Pomalé kurty v Monte Carle hovoria jasne v jeho prospech.

Tip: víťazstvo Pellu v 1. sete

Kurz: 1,85

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 2. kolo

Stan Wawrinka vs Marco Cecchinato (16.4. o 15:00)

Na záver jeden zo šlágrov programu. Obaja hráči označujú antuku za svoj najobľúbenejší povrch, pričom najmä lanský semifinalista Roland Garros Cecchinato sa na ňu výrazne špecializuje. Bookmakeri favorizujú Wawrinku, ale nič ľahké ho nečaká. Momentálne nepatrí do najužšej svetovej špičky a tento rok už odohral v pozícii favorita niekoľko dlhých zápasov. Vyslovene hladké víťazstva si takmer nepripisuje. Húževnatý Talian má tento rok antukový titul z Buenos Aires a pred európskou časťou je určite nabudený. Dnes profitoval zo skreču Džumhura, monacký kurt si však aspoň otestoval a zajtra nepredá svoju kožu lacno.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,85

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keninová začne v Ču-chaji víťazne

Sofia Keninová vstúpi do skupinového turnaja v Ču-chaji derby zápasom proti Alison Riskeovej. Vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =