streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Hertogenbosch a Stuttgart ponúkajú zaujímavé zápasy
Foto: TASR

Tenisové tipy: Hertogenbosch a Stuttgart ponúkajú zaujímavé zápasy

Za tenisovými tipmi sme sa pozreli Holandska a Nemecka. V akcii budú aj Kirsten Flipkensová či Borna Čorič, ktorý už na najrýchlejšom povrchu zdolal aj Federera.

ATP 250 Stuttgart – 2. kolo

Jo-Wilfried Tsonga vs Miloš Raonič (12.6. o 12:30)

Stuttgart uvidí bitku dvoch milovníkov rýchlych povrchov. Obom svedčí tráva zo všetkých najviac. Veterán Tsonga si včera vychutnal v hlbokej kríze hrajúceho Mischu Zvereva. Nastrieľal 13 es a nečelil ani brejkbalu. Raonič dnes zaťažil konto Popyrina 31 esami a v troch tesných setoch prišiel o servis raz. Vyše dva mesiace bez zápasu boli trochu cítiť, Miloš by sa však mal každým duelom zlepšovať. Keďže obaja majú hlavnú zbraň v podaní a neboja sa na tráve chodiť po fiftíny rýchlo na sieť, brejkov bude zajtra ako šafránu. Najmä v prvom sete, kým budú obaja pri plnej sile a na riterne bude problém s anticipáciou, možno očakávať skrátenú hru.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz Niké: 1,8

WTA International Hertogenbosch – 2. kolo

Lesia Curenková vs Kirsten Flipkensová (12.6. o 13:00)

Veľká pozornosť sa bude sústrediť v tejto fáze sezóny na Belgičanku Flipkensovú. Máloktorá z hráčok je tak vyprofilovaná na konkrétny povrch ako práve Kirsten. Jej slajzy dostávajú do zúfalstva väčšinu súperiek a veľmi ťažko sa hľadá protizbraň na jej hru. V úvodnom kole turnaja v Hethogenboschi sa pomstila Kruničovej za prehru vo vlaňajšom finále a myslíme si, že otázka jej ďalšieho postupu je jasná. Lesia Curenková totiž nemá na tráve skalpy špecialistiek typu Flipkensová, k jej najväčším úspechom možno zaradiť zvládnutý súboj proti Kasatkinovej. S Belgičankou prehrá v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Flipkensovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,87

WTA International Hertogenbosch – 2. kolo

Taylor Fritz vs Borna Čorič (12.6. o 15:50)

Súboj mladíkov by mohol mať kvalitatívne vysoké parametre. Taylor dokázal dostať Zvereva v minulej sezóne do päťsetovej bitky. A aj keď sa v 1. kole v Holandsku natrápil s Rodionovom, Čoriča určite nepodcení. Chorvát dokázal poraziť Federera vo finále v Halle. Spomínaný turnaj je teda určite v jeho tenisovom životopise zapísaný zlatým písmom. Následne sa na Wimbledone postaral o menšiu senzáciu, keď nečakane podľahol Medvedevovi v úvodnom kole. V holandskom Hertogenboshi je však druhý nasadený a v stretnutí s mladým Američanom by mal pri svojich nesporných kvalitách na „živom povrchu“ zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Čoriča

Kurz Niké: 1,61

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keninová začne v Ču-chaji víťazne

Sofia Keninová vstúpi do skupinového turnaja v Ču-chaji derby zápasom proti Alison Riskeovej. Vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + nine =