piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Cornetová a Garciová ďalej, Ymerovi domáca pôda nepomôže
Foto: TASR

Tenisové tipy: Cornetová a Garciová ďalej, Ymerovi domáca pôda nepomôže

S tenisovými tipmi sa dnes pozrieme na antukové podujatia – ženský turnaj v Lausanne aj mužský v Bastade ponúka niekoľko atraktívnych osemfinálových zápasov.

ATP 250 Bastad – 2. kolo

Mikael Ymer vs Nicolás Jarry (17.7. o 12:20)

Mladší z bratov Ymerovcov na domácej antuke vyzve iný talent – Čiľana Jarryho. Mikael sa dostal do finále kvalifikácie Wimbledonu, kde nestačil na Dennisa Novaka. Švéd má však radšej antuku alebo hard. Na červenom povrchu má bilanciu 14:5. Na Roland Garros ho zastavil Alexander Zverev v 2. kole. To je výsledok, za ktorý sa pri svojom rebríčkovom postavení – je hráčom druhej svetovej stovky, rozhodne nemusí hanbiť. Jeho súper Jarry sa na French Open do 2. kola ani nepozrel. V súboji dlháňov bol nad jeho sily iný juhoamerický tenista Juan Martín del Potro a predtým v ženevskom finále Alexander Zverev. Del Potro a Zverev sú tenisovo inde ako Ymer. Ak chce Jarry stúpať v ATP renkingu, musí takýchto hráčov porážať.  Predpokladáme, že nezakopne.

Tip: víťazstvo Jarryho

Kurz Niké: 1,65

WTA International Lausanne – 2. kolo

Alizé Cornetová vs Jasmine Paoliniová (17.7. o 15:30)

Francúzka Cornetová je vo Švajčiarsku nasadená ako číslo 3. Z návratu na červený povrch musí mať určite radosť. Na turnaji v Ríme zdolala aj Sabalenkovú. Následne musela vzdať súboj so Suárezovou Navarrovou. Chuť si môže napraviť práve v „krajine ementálu“. V ceste jej bude stáť herne nepríjemná Talianka Paoliniová. Problémom 23-ročnej hráčky je nestálosť formy – 154. miesto v rebríčku je toho jasným dôkazom. Kvalifikáciou prešla bez straty setu, aj keď hrala tri tajbrejky. S Cornetovou ešte nikdy nehrala, my si myslíme, že proti favoritke nezíska ani set.

Tip: víťazstvo Cornetovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,78

WTA International Lausanne – 2. kolo

Bernarda Perová vs Caroline Garciová (17.7. o 17:30)

Reprezentantka „krajiny galského kohúta“ Garciová neprežíva práve úspešné tenisové obdobie. V Štrasburgu sa síce dostala do finále, no v ňom nestačila na kométu z Ukrajiny Dajanu Jastremskú. Na Roland Garros ju v 2. kole vyradila ďalšia hráčka z východnej časti Európy – Anna Blinkovová. Caroline opustila top 20 a turnaj vo Švajčiarsku môže brať ako novú výzvu. Jej súperka Perová má síce solídnu tohtoročnú bilanciu na červenom povrchu 13:4, no všetko bude závisieť od momentálneho rozpoloženia kurzovej favoritky. Myslíme si, že pre optimálne hrajúcu Francúzku Američanka veľkou prekážkou nebude.

Tip: víťazstvo Garciovej

Kurz Niké: 1,54

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Kto postúpi do hlavnej súťaže US Open?

Na US Open je dnes na programe kompletný program zápasov finálového kola kvalifikácie. Kto zvládne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − five =