piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Cuevas v stúpajúcej forme aj výhoda domácej pôdy
Foto: TASR

Tenisové tipy: Cuevas v stúpajúcej forme aj výhoda domácej pôdy

Trojicu tipov sme dnes nakombinovali rovnomerne zo Sofie, Montpellieru a Córdoby. Posvietili sme si aj na stálice okruhu ako Pablo Cuevas, Gael Monfils alebo Viktor Troicki.

ATP 250 Sofia – 1. kolo

Gael Monfils vs Viktor Troicki (5.2. o 18:20)

Súboj ostrieľaných tridsiatnikov, ktorí by sa radi vrátili aspoň medzi širšiu špičku. Vo vzájomnej bilancii vedie Monfils 4:0. Na Troického to vždy vedel vďaka výbornému pohybu. Viktor sa razom ocital v situácii, keď musel útočiť, čo preňho nebola proti Gaelovi jednoduchá úloha. Set mu však už vziať dokázal a na rovnaký tip sa orientujeme aj dnes. Francúzsky šoumen totiž nepatrí medzi najstabilnejších hráčov a jeho forma na prvom turnaji po Australian Open, kde uhral len 2. kolo, je otázna.

Tip: Troicki vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,71

ATP 250 Montpellier – 1. kolo

Pierre-Hugues Herbert vs Denis Kudla (5.2. o 20:45)

Francúzsko-americká bitka na francúzskom harde v hale. Tieto podmienky domácemu Herbertovi náramne sedia, keďže na nich vyniká jeho kvalitný servis a účinné sú aj časté nábehy na sieť. Pierre-Hugues má solídnu formu, keď zvládol v Dauhe i na Australian Open zhodne po dva zápasy. Stopky mu vystavili Berdych a Raonič. Zdolal Thiema, Marterera, Querreyho a Čchunga. Kudla by sa mal na tento zoznam pridať. Úvod roka mu nevychádza ideálne, po veľkých bojoch zdolal iba Fritza a Polmansa, naopak prehral nečakane 0:2 s Garcíom-Lópezom. Na domácej pôde veríme v hladký triumf Herberta.

Tip: víťazstvo Herberta v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,14

ATP 250 Córdoba – 1. kolo

Facundo Bagnis vs Pablo Cuevas (5.2. o 20:50)

Na záver pohľad na argentínsku antuku. Tá svedčí obom hráčom, ktorých vzájomná bilancia je priepastných 5:0 pre Cuevasa. Bagnisovi povolil zatiaľ jeden set. V pozícii veľkého je pre nás aj teraz. Na Australian Open zdolal nebezpečného Lajoviča a sympaticky vzdoroval aj Dimitrovovi. Prechod na obľúbený povrch by mal znamenať potvrdenie gradujúcej formy. Facundo je síce rozbehnutý z kvalifikácie, no primárne je to challengerový tenista, ktorého by mal Cuevas zdolať aj po šiesty raz.

Tip: víťazstvo Cuevasa

Kurz Niké: 1,66

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × two =