nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Davis Cup ponúka zaujímavé zápasy
Foto: TASR

Tenisové tipy: Davis Cup ponúka zaujímavé zápasy

Davis Cup má v piatok a sobotu na programe množstvo zápasov regionálnych zón. Vybrali sme sa do Libanonu, Dánska a Švédska.

Davis Cup – I. skupina ázijsko-oceánskej zóny

Benjamin Hassan vs Chumojun Sultanov (13.9. o 13:00)

V libanonskom Jouniehu sa hrá na antuke, ktorá je jasne najsilnejším povrchom domácej jednotky Hassana. Tenista hrajúci na okruhu ATP pod nemeckou vlajkou sa v tejto sezóne udomácnil na challengeroch. Porazil už niekoľko silných súperov. Za zmienku stoja Istomin, Troicki, Rosol či Pedro Sousa. Sultanov je súper, ktorý by na antuke nemal byť taký nebezpečný. Uzbek sa cíti oveľa lepšie na harde, tento rok vyhral na antuke len tri zápasy z 12. Benjamin by mal pred domácim publikom rolu favorita potvrdiť.

Tip: víťazstvo Hassana

Kurz: 1,65

Davis Cup – II. skupina euro-africkej zóny

Christian Sigsgaard vs Cem Ilkel (13.9. o 16:00)

Presúvame sa o úroveň nižšie. V Dánsku na harde čaká domácich ťažká úloha, keďže im chýba druhý singlista k talentovanému Runemu. Zajtra nebude hrať prekvapivo deblista Nielsen, ale neznámy Sigsgaard, ktorý nehral profesionálny zápas vyše dva roky a v celej kariére prešiel len raz do 2. kola futures podujatia. Ilkel je oveľa lepší hráč. Nachádza sa v tretej stovke rebríčka a pravidelne vyhráva zápasy na challengeroch. Bolo by veľkým prekvapením, ak by ho dánsky mladík akýmkoľvek spôsobom potrápil.

Tip: víťazstvo Ilkela v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,83

Davis Cup – I. skupina euro-africkej zóny

Mikael Ymer vs Edan Lešem (13.9. o 17:00)

Na záver pohľad na hard do Švédska. Škandinávci sa budú spoliehať na dva singlové body talentovaného Ymera, ktorý musí byť pri absencii svojho brata ťahúňom. Mikael už je len krôčik od top 100 a jeho komplexný tenis platí na súperov na všetkých povrchoch. Priváža si dobrú formu, keď naposledy v Cassise uhral semifinále. Hardový špecialista Lešem už dlhší čas stagnuje. Kedysi nádejný hráč sa presadzuje na challengeroch len ťažko, o vyššom leveli turnajov pri ňom nemôže byť ani úvaha. Mladý Švéd musí dvojku hostí prevalcovať.

Tip: víťazstvo Ymera v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,58

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Petersonová môže získať svoj prvý titul WTA

Dnes vyberáme nasledujúce tri tipy na stávku.  WTA Nan-šchang – finále Jelena Rybakinová vs Rebecca …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six + seven =