sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Davis Cup a trápiaca sa Kasatkinová
Foto: TASR

Tenisové tipy: Davis Cup a trápiaca sa Kasatkinová

Davis Cup má zajtra na programe úvodné dvojhry kvalifikácie na finálový turnaj. Okrem toho pokračuje aj kvalitne obsadený ženský turnaj v Petrohrade.

Davis Cup – kvalifikácia

Jiří Veselý vs Tallon Griekspoor (1.2. o 15:00)

Často sa hovorí, že Davis Cup zmazáva výkonnostné rozdiely. Platiť by to mohlo aj v súboji dvoch tenistov s dobrým servisom. Na rýchlom indoorovom harde v Ostrave môžu rozhodovať maličkosti a šanca na prekvapenie tu určite je. Griekspoor je v solídnej forme, ktorú demonštroval pred dvoma týždňami postupom do semifinále v Koblenzi, kde boli rovnaké podmienky. Veselý sa dlhodobo hľadá, jeho výkony sú nestabilné. V hale ešte tento rok nehral. Naposledy sa ukázal na Australian Open, kde dostal od Harrisona debakel 0:3 s pribaleným „kanárom“. Kurz na Holanďana je podľa nás trochu prestrelený a stojí za pokus.

Tip: víťazstvo Griekspoora

Kurz: 3,04

Davis Cup – kvalifikácia

Dennis Novak vs Christian Garín (1.2. o 16:30)

Rakúšania zvolili kvôli Thiemovi antuku. Ich líder sa však musel pre zranenie štartu vzdať a povrch je tak razom veľkou výhodou hostí. Garín je antukár, okrem dobrého pohybu však vie aj zaservovať či zakončiť výmenu. V súčasnosti už patrí do top 100, určite však má aj na vyššie pozície. Novak je pomerne nevýrazný tenisový univerzál, ktorý sa dlhodobo pohybuje v druhej stovke rebríčka. Na viac ako na challengre zrejme nikdy mať nebude. Tento rok ešte nevyhral, hoci bol proti Nedoviesovovi i Brancacciovi favorit. V momentálnej forme by nemal byť pre Garína neprekonateľnou prekážkou.

Tip: víťazstvo Garína

Kurz: 1,65

WTA Premier Petrohrad – štvrťfinále

Daria Kasatkinová vs Vera Zvonariovová (1.2. o 16:30)

Ruské derby dvoch hráčok z odlišných generácií. Skúsená Zvonariovová, bývalá svetová dvojka, sa aj v zrelom tenisovom veku dokáže biť s najlepšími. Vrátila sa do top 100 a v Petrohrade už svojou skvelou hrou od základnej čiary prekonala Makarovovú aj veľkú favoritku Görgesovú. Proti Kasatkinovej pre nás rozhodne nie je outsiderka. Daria prehrala tento rok všetky tri duely, pričom uhrala set len proti Birrellovej. Do štvrťfinále sa dostala vďaka voľnému žrebu a odstúpeniu Šarapovovej. Minimálne na začiatku by mala byť citeľná nerozohratosť, z ktorej bude rozbehnutá súperka ťažiť.

Tip: víťazstvo Zvonariovovej v 1. sete

Kurz Niké: 1,91

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Stosurová dvojročné čakanie na titul neukončí

Sobota prinesie okrem Laver Cupu a semifinálových zápasov na okruhu WTA aj jedno ženské finále. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 + seven =