piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Del Potro stojí aj napriek menšej zápasovej praxi za pokus
Foto: TASR

Tenisové tipy: Del Potro stojí aj napriek menšej zápasovej praxi za pokus

V Ríme sú zajtra na programe zápasy 2. kola. Medzi mužmi budú patriť medzi lákadlá aj Juan Martín del Potro alebo Fabio Fognini, medzi ženami napr. Sloane Stephensová.

WTA Premier 5 Rím – 2. kolo

Johanna Kontová vs Sloane Stephensová (15.5. o 11:00)

O jeden zo šlágrov ženského programu sa postarajú Britka Kontová a Američanka Stephensová. Prvá menovaná sa primárne špecializuje na rýchle povrchy, kde využíva delový servis a útočný prístup. Tento rok sa už prezentovala solídne aj na antuke. Na konte má napr. finále z Rabatu. Nečelila tam však žiadnej členke top 20 a nakoniec ju porazila Sakkariová. Sloane označuje antuku za svoj najobľúbenejší povrch a je na nej jednou z najlepších na svete. Prechod na ňu jej prospel. Minulý týždeň hrala v Madride semifinále, kde ju zdolala až vtedy neuveriteľne hrajúca Bertensová. V Ríme podľa nás potvrdí vzostup formy a Johannu vďaka stabilnejšej medzihre a lepšiemu pohybu zdolá.

Tip: víťazstvo Stephensovej

Kurz Niké: 1,59

ATP Masters 1000 Rím – 2. kolo

Radu Albot vs Fabio Fognini (15.5. o 13:35)

Domáci Fognini je ako nedávny víťaz z Monte Carla jedným čiernych koňov turnaja. V posledných týždňoch hrá veľmi sústredene, v Madride podľahol až v 3. kole Thiemovi, pričom proti outsiderom nestratil v úvodných kolách ani set. Včera vyhral 2:0 aj v Ríme nad Tsongom. Fabio je maximálne komplexný antukár s neuveriteľne šikovnou rukou. Zdá sa, že to má momentálne v hlave maximálne zrovnané a hnaný domácim publikom by mal zajtra dominovať. Moldavčan Albot nemá kapacity na to, aby Fogniniho potrápil, chýbajú mu totiž výraznejšie zbrane. Talian sa môže poraziť len sám.

Tip: víťazstvo Fogniniho v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,75

ATP Masters 1000 Rím – 2. kolo

David Goffin vs Juan Martín del Potro (15.5. o 16:10)

Bitka dvoch hráčov, ktorí neprežívajú najšťastnejšie obdobie. Obranár Goffin, napriek dnešnému skalpu Wawrinku, výrazne zaostáva za svojimi možnosťami a momentálne nie je ani v top 20. Typologicky úplne odlišný del Potro zas má problémy s kolenom, pre ktoré hrá iba na treťom tohtoročnom turnaji. Minulý týždeň hral v Madride napriek minimálnej zápasovej praxi veľmi slušne. S kvalitným Djerem prehral až v tesnej koncovke tretieho setu. Jeho výkony by mali z týždňa na týždeň gradovať. Označiť Juana Martína za favorita by bolo trúfalé, s Davidom hral vždy vyrovnané zápasy, ale šance sú podľa nás 50:50. Kurz okolo 2,30 tak má hodnotu, „Delpo“ je stále absolútna špička a takýto kurz naňho tak skoro nebude.

Tip: víťazstvo del Potra

Kurz Niké: 2,34

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Senzačný wimbledonský šampión, ktorý vstúpil do dejín

V Japonsku je tenis v posledných rokoch aj vplyvom Keia Nišikoriho na vzostupe. Jednou z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 9 =