piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Dimitrov nie je bez šance, Medvedev toho musí mať dosť
Foto: TASR

Tenisové tipy: Dimitrov nie je bez šance, Medvedev toho musí mať dosť

Po ženských finalistkách spoznáme na US Open aj aktérov mužského súboja o titul. O dve miesta sa uchádzajú Rafael Nadal, Matteo Berrettini, Grigor Dimitrov a Daniil Medvedev.

WTA 125K New Haven – štvrťfinále

Pauline Parmentierová vs Lauren Davisová (6.9. o 17:15)

Na americkom harde si to rozdajú dve typologicky odlišné hráčky. Parmentierová je vysoká, opiera sa o slušný servis. Momentálne je na sklonku kariéry, tento rok vyhrala len 14 z 38 zápasov. V 2. kole síce prekvapila skalpom mladej domácej Liovej, ale skúsenejšia Davisová by jej mala nekompromisne vystaviť stopku. Lauren je drobná behavá tenistka, ktorá však vie od základnej čiary pritlačiť. Tento rok začínala až v tretej stovke a už je na 73. mieste. Zdolala aj také esá ako Kerberová či Keninová. Proti francúzskej veteránke by mala jasne dominovať.

Tip: víťazstvo Davisovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,85

US Open – semifinále

Daniil Medvedev vs Grigor Dimitrov (6.9. o 22:00)

V prvom semifinále je favoritom Rus Medvedev, ktorý bol počas amerického leta len ťažko poraziteľný a vyhral dokonca prestížny turnaj v Cincinnati. Obrovské množstvo odohraných zápasov je však cítiť. Daniil na US Open zdanlivo mlel z posledného už v 2. kole, neskôr mal problémy s ramenom i ľavým stehnom. Jeho ležérny prejav ho robí nečitateľným, no je jasné, že jeho stav stopercentný nie je. Dimitrov je výrazne oddýchnutejší, keďže končil pred US Open zväčša v úvodných kolách. Jeho „federerovský“ tenis ho predurčuje na top 10, kde už bol, ale dlhodobo má problém s konzistenciou. V New Yorku je však pri chuti, zdolal aj svoju „dvojičku“ a dnes sú podľa náš šance približne 55:45 v prospech Daniila. Rozhodne nie je taký favorit, ako ukazujú kurzy. Ten na Grigora má hodnotu.

Tip: víťazstvo Dimitrova

Kurz Niké: 2,62

US Open – semifinále

Matteo Berrettini vs Rafael Nadal (7.9. o 00:00)

Väčšina fanúšikov považuje Nadala za jasného víťaza US Open už dnes. Senzačný semifinalista Berrettini by preňho nemal byť príliš ťažkou prekážkou. Na papieri. Matteo však pôsobí mimoriadne vyspelo, na Taliana až neuveriteľne pokojne a skvelý servis podporený brutálnym forhendom z neho robí veľkú hrozbu. Okúsil to Rubľov, okúsil to Monfils. Ak má ešte Matteto v nádrži dosť paliva a favorita sa nezľakne, herne má na to, aby ho potrápil. „Rafa“ mal ešte pred štvrťfinále žalúdočné problémy a proti Schwartzmanovi zahral pod svoje možnosti. Výrazný debakel nečakáme.

Tip: počet gemov viac ako 30,5

Kurz Niké: 1,7

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × four =