pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Djokovič to bude mať ťažšie ako predpovedajú kurzy
Foto: TASR

Tenisové tipy: Djokovič to bude mať ťažšie ako predpovedajú kurzy

Wimbledon, Bastad aj Braunschweig – rozdielne turnaje, ktoré majú jedno spoločné, pomaly vrcholia a hrá sa na nich kvalitný tenis.

WTA 125K Bastad – semifinále

Danka Koviničová vs Katarzyna Kawová (12.7. o 11:00)

Na švédskej antuke sa stretnú tenistky, od ktorých sa postup do semifinálovej fázy turnaja neočakával. Reprezentantka Čiernej Hory Koviničová zdolala v doterajšom priebehu Maďarku Gálfiovú, Španielku Bolsovovú Zadoinovovú a Nataliu Vichľancevovú z Ruska. Kawová v prvom kole porazila našu Janku Čepelovú, v druhom Angelinu Kalininovú a vo štvrťfinále si poradila s Fionou Ferrovou. Čo môžeme očakávať od semifinálového stretnutia? Predpokladáme dominanciu reprezentantky z Balkánu, je predsa len skúsenejšia tenistka. Kawová absolvovala dlhšie zápasy a ak Koviničová zatlačí na pílu, nemusela by Poľka stíhať. Výsledok 2:0 na sety pre Koviničovú sa nám zdá byť vysoko pravdepodobný.

Tip: víťazstvo Koviničovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,05

Wimbledon – semifinále

Novak Djokovič vs Roberto Bautista Agut (12. 7. o 14:00)

„Nole“ spravil vo štvrťfinále s Goffinom „krátky proces“. V zápase trvajúcom tri sety boli diváci svedkami „kanára“, Belgičan uhral len šesť gemov. Srb nemá veľký záujem o zápasy na viac setov ako je nutné na postup, iba Poliak Hurkacz ho donútil absolvovať zápas na štyri dejstvá. Teraz môže byť situácia iná. Bautista proti Novakovi vie zahrať výborný tenis, v posledných dvoch stretnutiach srbskú legendu aj porazil. Na harde v Miami aj v Dauhe. Na tráve sa tenisti ešte nestretli, ale nazývať wimbledonské dvorce trávou v posledných fázach turnaja je pomerne odvážne. Povrch má určite iné vlastnosti ako na začiatku podujatia. Myslíme si, že Španiel nadviaže na kvalitné výkony proti nasadenej jednotke a minimálne set získa.

Tip: Bautista Agut vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,99

ATP Challenger 90 Braunschweig – semifinále

Tobias Kamke vs Javier Barranco Cosano (12.7. o 14:20)

Skúsený Nemec Kamke bude ďalším súperom španielskeho mladíka. Nemuselo to tak vôbec byť, lenže Tobias otočil takmer stratený zápas proti Attilovi Balázsovi. Z prvých siedmich gemov získal jediný, napokon stretnutie vyhral vďaka dobrému záveru. Podarí sa mu niečo podobné proti skvele hrajúcemu Barrancovi Cosanovi? Javierov výkon každým odohraným zápasom na challengerovej úrovni rastie. Dnes sa síce Jozef Kovalík proti nemu v tajbrejkoch „vyhádzal“ sám, no v medzihre nebolo veľmi vidieť rebríčkovú priepasť 234 miest. Ak uplatní podobný tenis aj proti Kamkemu, môže sa dočkať finálovej účasti. Španiel je pre nás miernym favoritom.

Tip: víťazstvo Barranca Cosana

Kurz Niké: 2,13

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =