pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Fed Cup ponúka zaujímavé možnosti
Foto: TASR

Tenisové tipy: Fed Cup ponúka zaujímavé možnosti

Fed Cup má pred sebou víkend bohatý na atraktívne zápasy. Posvietili sme si na stretnutia z I. i II. svetovej skupiny, v ktorých sa predstavia elitné hráčky i tenistky z druhého sledu.

Fed Cup – II. svetová skupina

Misaki Doiová vs Georgina Garcíová-Pérezová (9.2. o 6:30)

V Japonsku si na rýchlom harde zmerajú sily dve typologicky úplne odlišné hráčky. Subtílna Doiová sa spolieha najmä na svoje rýchle nohy a konzistentnú medzihru. Jej španielska súperka patrí najvyššie tenistky na okruhu. To sa odzrkadľuje na delovom servise a snahe rýchlo ukončovať výmeny. V súčasnosti sú obe dámy v nevýraznej forme. Očakávame preto veľký boj. Podanie Garcíovej-Pérezovej bude navyše pre Doiovú len ťažko riternovateľné, čo by malo viesť aj k vyrovnanosti jednotlivých setov.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,8

Fed Cup – II. svetová skupina

Belinda Benčičová vs Sara Erraniová (9.2. o 13:00)

Vo Švajčiarsku sa bude bojovať v hale na harde. To je samo osebe faktor, ktorý výrazne favorizuje Benčičovú. Belinda má rýchle povrchy rada, zatiaľ čo talianska veteránka je ortodoxná antukárka. Vo vzájomnej bilancii navyše vedie Švajčiarka 3:1 a Sara nehrala pre dopingový trest súťažný zápas od júna 2018! Absentujúca zápasová prax, povrch a prostredie jasne nahrávajú dvojsetovému triumfu domácej tenistky.

Tip: víťazstvo Benčičovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,61

Fed Cup – I. svetová skupina

Karolína Plíšková vs Mihaela Buzarnescuová (9.2. o 13:00)

Plíšková narazí doma na halovom harde na súperku, nad ktorou oba vzájomné zápasy vyhrala. Vždy to bolo na tri sety, no nikdy nebol aktuálny výkonnostný rozdiel taký markantný. Dnes je výborne servujúca Karolína, ktorá hrá navyše doma, čerstvou semifinalistkou Australian Open s tohtosezónnou bilanciou 10:1. Bojovná Rumunka, ktorá má radšej pomalšie povrchy, na ktorých naplno využíva svoj pohyb, je na druhej strane stále vo fáze naberania formy po zranení z lanského leta. Tento rok prehrala všetky tri duely a zajtra by nemala prekvapiť.

Tip: víťazstvo Plíškovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,61

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 15 =