nedeľa , september 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Uvidí Kalifornia súboj Federer vs Nadal?
Foto: Facebook/Rafael Nadal

Tenisové tipy: Uvidí Kalifornia súboj Federer vs Nadal?

Turnaj v Indian Wells, často označovaný aj ako piaty Grand Slam, speje k svojmu vyvrcholeniu. Dnes budú v hre aj Roger Federer a Rafael Nadal, ktorých ďalší vzájomný zápas je na spadnutie.

ATP Masters 1000 Indian Wells – štvrťfinále

Hubert Hurkacz vs Roger Federer (15.3. o 19:00)

Senzačný poľský štvrťfinalista vyzve hrajúcu legendu. Hurkacz sa opiera najmä o delový prvý servis, ktorý je vo výmenách základným stavebným kameňom. V Indian Wells už zaskočil Pouilleho, Nišikoriho i Šapovalova, no dnes večer by sa mala jeho púť skončiť. Svoje môže zohrať aj nervozita. Proti Federerovi nikdy nehral, navyše ide o štvrťfinále pred zaplnenými tribúnami. Roger je pritom v top forme. Gojowczyk, Wawrinka ani Edmund nemali proti nemu šancu a do tejto partie sa podľa nás pridá aj Poliak. Hoci sme podanie označili za jeho hlavnú zbraň, určite nie je neprelomiteľné.

Tip: počet gemov menej ako 20,5

Kurz: 1,66

ATP Masters 1000 Indian Wells – štvrťfinále

Karen Chačanov vs Rafael Nadal (15.3. o 21:30)

Druhá tenisová ikona to také jednoduché mať nebude. To napriek tomu, že vedie vo vzájomnej bilancii 5:0. Posledné dva duely, vlani na severoamerických hardoch, už priniesli poriadne bitky. Karen, ktorý je známy dobrým podaním a agresívnym pojatím, už, zdá sa, prekonal hernú krízu z úvodu roka. V Indian Wells sa každým stretnutím zlepšuje. Posledne si to odniesol v dvoch setoch Isner. „Rafa“ mal priaznivý žreb, keď ho do štvrťfinále posunuli skalpy Donaldsona, Schwartzmana a Krajinoviča. Favoritom dnes síce je, no potrápiť by ho mladý Rus mal.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz: 1,71

WTA Premier Mandatory Indian Wells – semifinále

Bianca Andreescuová vs Elina Svitolinová (16.3. o 2:30)

Je neuveriteľné, v akej fazóne hrá tento rok Andreescuová. Kanadská tínedžerka vyhrala 26 zápasov pri troch prehrách. V medzihre je mimoriadne stabilná, nič nedá zadarmo a vo 4. kole to vyústilo do debaklu 6:0, 6:1, ktorý musela prehltnúť Muguruzová. Svitolinová nehrá najpresvedčivejšie. Ťažké maratóny odohrala proti Keninovej, Bartyovej i Vondroušovej. Napriek včerajšiemu voľnému dňu jej už môžu chýbať sily. Bianca v súčasnej forme navyše nie je slabšia hráčka. Hoci je duel otvorený, za miernu favoritku považujeme Kanaďanku, ktorá hrá v Kalifornii svoj životný tenis a neustále sa zlepšuje.

Tip: víťazstvo Andreescuovej

Kurz: 1,98

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Osaková na domácom turnaji získa titul

Aj dnes ostávame s tipmi v Ázii. Veľký turnaj v Osake môže mať domácu víťazku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 − four =