piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Fernandezová využije proti obľúbenej súperke hernú prax
Foto: ITF/Paul Zimmer

Tenisové tipy: Fernandezová využije proti obľúbenej súperke hernú prax

Ázijská šnúra sa tento týždeň naplno rozbehla zatiaľ len podujatiami okruhu WTA. Po tipy sme zašli do Hirošimy a Nančangu. Našu dôveru majú aj mladé pušky Leylah Annie Fernandezová a Jelena Rybakinová.

WTA International Hirošima – 1. kolo

Mihaela Buzarnescuová vs Viktoria Tomovová (10.9. o 4:30)

Rumunka Buzarnescuová sa vlani v lete zranila a odvtedy márne hľadá formu, v ktorej to dotiahla až do top 20. V aktuálnej sezóne vyhrala len dvakrát na turnaji viac ako jeden zápas. V závere roka je jej cieľ jasný – vrátiť sa do top 100, kam by mala patriť. Na japonskom harde začne proti kvalifikantke Tomovovej, ktorá nemá na viac ako na druhú stovku a presadzuje sa najmä na ITF podujatiach. Skúsenosti i kvalita sú na strane Mihaely, ktorá by ďalší zlý výsledok dopustiť nemala.

Tip: víťazstvo Buzarnescuovej

Kurz Niké: 1,59

WTA International Hirošima – 1. kolo

Leylah Annie Fernandezová vs Nao Hibinová (10.9. o 4:30)

Čerstvo 17-ročná Kanaďanka Fernandezová sa cíti na harde ako ryba vo vode. V Hirošime zničila v kvalifikácii Hajašiovú aj Han Na-lae a žreb jej praje aj v hlavnej súťaži. S domácou Hibinovou sa stretla tento rok na tvrdom povrchu už dvakrát a nepustila jej ani set. Či to bude také jasné aj teraz, nevedno. Rozbehnutá kanadská tínedžerka by však zvíťaziť rozhodne mala. V očakávaných dlhých výmenách od základnej čiary je jednoducho lepšia ako Japonka hrajúca v nevýraznej forme.

Tip: víťazstvo Fernandezovej

Kurz Niké: 1,61

WTA International Nančang – 1. kolo

Jelena Rybakinová vs Ankita Rainová (10.9. o 10:15)

Talentovaná Kazaška Rybakinová prežíva prelomovú sezónu. Jej útočná hra podporená dobrým servisom je čoraz účinnejšia. Jelena nemá výrazne obľúbený povrch, keď dokáže zahrať rovnako dobre na antuke, harde i tráve. V Hirošime určite patrí do okruhu celkových favoritiek a Indka Rainová by na úvod nemala predstavovať vážnu súperku. Kvalitatívne nemá na viac ako na ITF okruh, súperka s potenciálom na top 20 by jej mala dať lekciu.

Tip: víťazstvo Rybakinovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,56

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 − 2 =