štvrtok , november 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Halepová postúpi prvýkrát do finále Wimbledonu
Foto: TASR

Tenisové tipy: Halepová postúpi prvýkrát do finále Wimbledonu

Simona Halepová a Elina Svitolinová resp. Barbora Strýcová a Serena Williamsová. To sú dvojice, ktoré zajtra zabojujú na Wimbledone o finále ženskej dvojhry.

Wimbledon – štvrťfinále

Květa Peschkeová/Wesley Koolhof vs Laura Siegemundová/Arťom Sitak (11. 7. o 13:20)

Začíname netradične mixom. Ten je pomerne ťažko tipovateľný a šancu na titul má pred začiatkom turnaja prakticky každý pár. Aj vzhľadom na doterajšie výsledky ideme proti kurzovým favoritom. Veríme singlistke Siegemundovej so Sitakom. Tí už zdolali Jurakovú s Kenom Skupskim, Sabalenkovú s Bopannom i Dabrowskú s Pavičom! Minimálne posledné dva skalpy budia veľký rešpekt. Peschkeová s Koolhofom mali na úvod voľno, potom zdolali Adamczakovú s Oswaldom a Kičenokovú s Kuréším. Slabinou môže byť pomalý servis českej veteránky, ktorý budú Laura s Arťomom atakovať. Pri plus-mínus vyrovnaných šanciach odporúčame skúsiť „dvojku“.

Tip: víťazstvo páru Siegemundová/Sitak

Kurz Niké: 2,12

Wimbledon – semifinále

Elina Svitolinová vs Simona Halepová (11. 7. o 14:00)

V prvom semifinále na seba narazia dve typologicky podobné tenistky, ktorých vzájomná bilancia je 4:4. Obe sa spoliehajú na svoje rýchle nohy a stabilnú hru od základnej čiary. Obom sa zároveň dlhodobo na tráve príliš nedarí, keďže sú zraniteľné na podaní. Ukrajinka Svitolinová mala dokonca pred Wimbledonom kariérnu bilanciu na tomto povrchu 10:16. V 2. kole jej výrazne pomohlo zranenie Gasparianovej, odvtedy majú jej výkony vzostupnú tendenciu. Halepová má predsa len s týmto podkladom bohatšie skúsenosti a je na ňom dlhodobo úspešnejšia. Aj ona hrá z kola na kolo lepšie. Myslíme si, že svoju rolu zohrajú aj skúsenosti s grandslamovými semifinále. Simona vyhrá, kurz odporúčame vylepšiť nižším hendikepom na gemy.

Tip: víťazstvo Halepovej v hendikepe -2,5 gemu

Kurz Niké: 1,64

Wimbledon – semifinále

Serena Williamsová vs Barbora Strýcová (11. 7. o 15:15)

Dve skúsené tridsiatničky, z nich každá v inej pozícii. Pre Serenu je wimbledonské semifinále pomaly každoročná rutina, pre Češku premiéra. Zároveň je to súboj diametrálne odlišných herných štýlov. Barbora má skvelý pohyb, variabilné pojatie a na sieti patrí na okruhu WTA medzi najšikovnejšie. Američanka je typická silová hráčka opierajúca sa o podanie a razantné údery od základnej čiary. Češka určite má zbrane, ktorými ju môže potrápiť. Čopy, po ktorých loptička vyskočí nízko, skrátenia, ktorými si pritiahne súperku na sieť. Platilo to na Kontovú a problémy s tým bude mať podľa nás i Williamsová. Tá je síce najväčšou favoritkou zo zostávajúceho kvarteta, no jej výkony nemožno označiť za suverénne.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,86

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Kovalík v Portugalsku na úvod nezaváha

S tenisovými tipmi sa zameriame len na jednu destináciu. V portugalskom meste Maia sa hrá …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − seven =