pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Isner so snahou o prvú výhru a rozbehnutý Fucsovics
Foto: TASR

Tenisové tipy: Isner so snahou o prvú výhru a rozbehnutý Fucsovics

Aj dnes sme namiešali koktail tipov rovnomerne z New Yorku, Buenos Aires a Rotterdamu. John Isner sa doma pokúsi o prvé víťazstvo v sezóne, David Ferrer podľa nás znova ukáže svoju silu.

ATP 250 New York – 2. kolo

John Isner vs Bernard Tomič (14.2. o 1:30)

Šlágrom 2. kola bude v New Yorku súboj domácej jednotky s kontroverzným Austrálčanom. Servisman Isner, ktorý vedie vo vzájomnej bilancii 2:0, to nebude mať jednoduché. Tento rok prehral v Austrálii oba zápasy, pričom musel hrať vo všetkých šiestich setoch tajbrejk. V medzihre sa momentálne trápi. Problémom môže byť aj menšia zápasová prax. Tomič je náladový tenista. Aj on však dobre podáva, navyše je silnejší od základnej čiary. V New Yorku začal hladkým víťazstvom nad Lackom, je rozohratý a súboj s Johnom by mal byť preňho dostatočne atraktívny a tým pádom motivujúci. Povrch je veľmi rýchly, ak vôbec v zápase dôjde k brejku, tak asi až v druhom sete.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 1,8

ATP 250 Buenos Aires – 2. kolo

Albert Ramos-Viňolas vs David Ferrer (14.2. o 19:50)

Ferrerovi sme v analýze verili už včera. Veľký bojovník napokon nesklamal, hoci sa proti Jazirimi nadrel viac ako sa čakalo. Možno to pripísať aj tomu, že hral tento rok prvýkrát na antuke. Jeho výkonnosť by mala stúpať. Aj keď sa už lúči s kariérou, stále sa vie stopercentne pripraviť a na kurte necháva všetko. Nad Ramosom-Viňolasom vedie 6:1 na zápasy a za mohutnej podpory buenosaireských divákov by mal uspieť znova. Albert nemá zbrane, ktorými by mu výraznejšie ublížil. Nemá ani formu, keď tento rok porazil iba hráčov z druhej stovky Delliena a Dutru Silvu. Ferrer je pre nás jasná voľba.

Tip: víťazstvo Ferrera

Kurz: 1,63

ATP 500 Rotterdam – 2. kolo

Márton Fucsovics vs Nikoloz Basilašvili (14.2. o 20:50)

Maďarsko-gruzínska konfrontácia má podľa nás favorita vo Fucsovicsovi. Márton má veľký potenciál, vo vzájomnej bilancii vedie 2:1 a jediným jeho problémom je niekedy menšia sústredenosť na kurte. Aj proti tomu však úspešne bojuje. Momentálne je v top forme. Minulý týždeň ho zastavil v Sofii až vo finále elitný súper Medvedev. Maďar zvládol aj prechod do Rotterdamu, kde dnes nepustil set Kližanovi. Basilašvili tiež nedisponuje stabilitou výkonov. Na Australian Open vydrel 3. kolo, hala ale nie je jeho obľúbený povrch. V Sofii skončil hneď na prvej prekážke – outsiderovi Brandsovi. V Rotterdame otočil so šťastím duel proti trápiacemu sa Čchungovi. Fucsovics by mal byť momentálne jasne lepší a zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Fucsovicsa

Kurz: 1,84

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − five =