piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Jastremská do finále a daviscupové štvorhry
Foto: TASR

Tenisové tipy: Jastremská do finále a daviscupové štvorhry

Zajtra sa rozhodne o účastníkoch finálového turnaja Davisovho pohára. Posvietili sme si na dve štvorhry. Po tretí tip sme zašli do Hua Hinu, kde žiari Dajana Jastremská.

Davis Cup – kvalifikácia

Čína vs Japonsko (4hra) (2.2. o 3:00)

Ázijské derby je po prvom dni nečakane vyrovnané. Postaral sa o to čínsky hrdina Li Če, ktorý zaskočil Nišioku. Štvorhru preto nemôže ani jeden tím podceniť. Japonci v nej majú veľkú silu, takmer určite nastúpi elitný deblista McLachlan so svojím tradičným daviscupovým partnerom Učijamom, ktorého zdobí dobré podanie. Na čínskej strane tiež nečakáme experimenty. Čang Ce a Kun Mao-sin sú jasne najlepší Číňania v tejto disciplíne. Ich úspechy sú však obmedzené takmer výlučne na challengerový okruh. Očakávame, že McLachlan bude natoľko rozdielovým hráčom, že Japonsko zvíťazí 2:0.

Tip: víťazstvo Japonska 2:0 na sety

Kurz: 1,92

Davis Cup – kvalifikácia

Uzbekistan vs Srbsko (4hra) (2.2. o 9:00)

Srbsko vedie v Uzbekistane po prvom dni 2:0 a určite bude chcieť rozhodnúť už vo štvorhre. Je vysoko pravdepodobné, že dostane šancu skúsený Troicki, ktorý v minulosti získal deblové tituly aj na hlavnom okruh. Či už k nemu postaví kapitán Krajinoviča, Lajoviča, Milojeviča alebo Djereho, stále budú Srbi favoriti. Uzbekistan totiž nemá adekvátna parťáka k Istominovi. Ten je kvalitný deblista, no Fajzijev, Fomin aj Sultanov za ním výrazne zaostávajú. Šancu pravdepodobne dostane veterán Dustov, ktorý však už hrá len na nepravidelnej báze a má minimálnu zápasovú prax. Hostia by mali nevyrovnanosť domáceho tandemu využiť.

Tip: víťazstvo Srbska

Kurz: 1,66

WTA International Hua Hin – semifinále

Dajana Jastremská vs Magda Linettová (2.2. o 12:15)

Mladá Ukrajinka Jastremská má všetky predpoklady stať sa jedného dňa stabilnou členkou top 10. Dobre servuje, nechýba jej agresivita, čo sú dnes vítané aspekty. Od začiatku roka hrá skvele. V Hua Hine jej forma graduje, set nepustila Rusovej, Pcheng Šuaj, no ani Muguruzovej. Zajtra ju čaká súperka, ktorú vlani v jedinom vzájomnom zápase na harde v New Havene zdolala v dvoch tesných setoch. Poľka odvtedy stagnuje, jej potenciál navyše nesiaha vyššie ako do okolia 50. miesta. V Hua Hine sa vytrápila proti Honovej i Niculescuovej, skvele hrajúca Dajana by jej nemala dať šancu.

Tip: víťazstvo Jastremskej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,63

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − fifteen =