nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Jastremská postúpi v Tchien-ťine do semifinále
Foto: TASR

Tenisové tipy: Jastremská postúpi v Tchien-ťine do semifinále

Tenisové tipy sa sústredia na súboje v Číne. Mužský turnaj v Šanghaji aj ženské podujatie v Tchien-ťine sa preklápa do štvrťfinálovej fázy. Dajana Jastremská bude v zápase proti Veronike Kudermetovovej plniť úlohu papierovej favoritky. V rovnakej pozícii bude Julia Putincevová v meraní síl s Ons Jabeurovou. V Šanghaji nás zaujala štvorhra s účasťou britského páru Jaime Murray/Neal Skupski.

WTA International Tchien-ťin – štvrťfinále

Ons Jabeurová vs Julia Putincevová (11.10. o 5:45)

Tunisanka Ons Jabeurová sa po US Open pomerne výrazne trápila. Prechod na ázijskú šnúru turnajov zjavne neprebehol podľa predstáv hráčky zo severnej Afriky. Dva zápasy v slede vyhrala až na aktuálnom turnaji. Na predchádzajúcom podujatí vo Wu-chane vypadla vo finále kvalifikácie, aby následne dostala príležitosť nastúpiť do hlavnej súťaže v pozícii „lucky loserky“. Nepodarilo sa jej však prejsť cez 1. kolo. Tchien-ťin si rozohrala pekne. V prvých dvoch zápasoch nestratila ani set. Iba v dvoch prípadoch prišla o svoje podanie. Jej súperkou bude zajtra Julia Putincevová. Drobná Kazaška zmietla v predchádzajúcom kole Samanthu Stosurovú. Veteránke povolila tri gemy. V prvom vystúpení zdolala ďalšiu reprezentantku Austrálie Astru Sharmovú. Myslíme si, že bude úspešná aj proti Jabeurovej.

Tip: víťazstvo Putincevovej

Kurz Niké: 1,66

WTA International Tchien-ťin – štvrťfinále

Veronika Kudermetovová vs Dajana Jastremská (11.10. o 8:45)

Zaujímavé východoeurópske derby bude vrcholom programu štvrťfinálových zápasov na ženskom turnaji v Číne. Ruska Kudermetovová prekvapila už na turnaji vo Wu-chane, keď si poradila s členkou top 10 Belindou Benčičovou. V ďalšom kole podľahla Petre Martičovej. Peking si dlho neužila, prehrala už v prvom zápase s Anastasiou Pavľučenkovovou, hoci staršia súperka potrebovala na výhru tri sety. V 1. kole aktuálneho turnaja si poradila s Ajlou Tomljanovičovou a v tom druhom jej vzdala Čeng Saj-saj po piatich gemoch. Dajana Jastremská bude súperka Kudermetovovej vo štvrťfinále. O jej tenisových úspechoch aj potenciáli sme písali už niekoľkokrát. Stačí snáď pripomenúť posledné veľké víťazstvo mladej 19-ročnej Ukrajinky nad Karolínou Plíškovou na kurtoch vo Wu-chane. Veríme v atraktívne tenisové zápolenie so šťastným koncom pre mladšiu z tenistiek.

Tip: víťazstvo Jastremskej

Kurz Niké: 1,48

ATP Masters 1000 Šanghaj – štvrťfinále

Raven Klaasen/Michael Venus vs Jamie Murray/Neal Skupski (11.10. o 10:30)

Raven Klaasen a Michael Venus patria k najstabilnejším aj najlepším deblovým párom v súčasnosti. Sú dostatočne variabilní, preto majú tituly z trávy v Halle i washingtonského hardu. V sezóne 2017 Michael Venus ovládol Roland Garros a spolu triumfovali v lanskej sezóne na turnaji v Marseille. Teraz ich čaká veľká výzva v podobe britskej dvojice Jamie Murray/Neal Skupski. Ich spolupráca netrvá dlho, no prináša ovocie. V semifinále US Open vypadli na dvojici Cabal/Farah a trikrát im v záverečných fázach veľkých turnajov radosť pokazil aj náš Filip Polášek s Ivanom Dodigom. Naposledy v pekinskom semifinále. Proti Klaasenovi a Venusovi ešte nikdy nehrali. Myslíme si, že Briti ukoristia postup do semifinále.

Tip: víťazstvo páru Murray/Skupski

Kurz Niké: 2,08

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − four =