piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Keninová odohrá ďalší vyrovnaný zápas so Svitolinovou
Foto: TASR

Tenisové tipy: Keninová odohrá ďalší vyrovnaný zápas so Svitolinovou

Kanada dnes prinesie konfrontáciu mladíkov Zvereva a Chačanova, ktorá by mohla byť pre divákov atraktívna. Rovnako ako súboj Svitolinová vs Keninová.

ATP Masters 1000 Montreal – štvrťfinále

Rajeev Ram/Joe Salisbury vs Jérémy Chardy/Fabrice Martin (9.8. o 18:00)

Na kanadskej pôde sa proti sebe postavia skúsení deblisti – na jednej strane americko-britská dvojica Ram/Salisbury a na druhej ostrieľaní Francúzi Chardy/Martin. Anglicky hovoriaci pár vyhral veľký turnaj v Dubaji. Na Arabskom polostrove zdolal aj Rojera s Tecauom. Francúzska dvojica hrá spolu z času na čas od roku 2016. Odvtedy vyhrala turnaj v Dauhe, v aktuálnej sezóne sa z titulu tešila v Marseille a Estorile. Na Roland Garros prehrali až vo finále. Na „tisícke“ v Montreale vystavili v osemfinále stopku Andymu Murraymu s Felicianom Lópezom. Vzájomný zápas odohrali na parížskom grandslame. Z výhry sa tešili Chardy s Martinom. Myslíme si však, Francúzi sú skôr stavaní na červený povrch a na harde nebudú mať dostatočnú kvalitu na postup do semifinále.

Tip: víťazstvo páru Ram/Salisbury

Kurz Niké: 1,53

WTA Premier 5 Toronto – štvrťfinále

Sofia Keninová vs Elina Svitolinová (9.8. o 18:30)

Mladá Američanka Keninová prežíva skvelý turnaj. V 2. kole vyradila svetovú jednotku Bartyovú a zvládla aj pozíciu miernej outsiderky proti Dajane Jastremskej. Ukrajinskému supertaltentu povolila iba štyri gemy a dokonale sa pomstila za prehru vo Wimbledone. Prebiehajúci ročník je pre ňu celkovo veľmi úspešný, má dva tituly z hlavného okruhu – v úvode sezóny ovládla Hobart, na tráve si podmanila Malorku, keď vo finále zdolala Belindu Benčičovú. Na tvrdom povrchu má bilanciu 19:8. Proti Svitolinovej hrala na turnaji Indian Wells. Bol z toho zápas na tri sety s 32 gemami a z víťazstva sa tešila Ukrajinka. Myslíme si, že vyrovnanú tenisovú bitku uvidíme aj dnes.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,72

ATP Masters 1000 Montreal – štvrťfinále

Karen Chačanov vs Alexander Zverev (9.8. o 20:00)

Na prvý pohľad by mohli byť obaja štvrťfinalisti spokojní. Sú v top 10, na 7. resp 8. mieste. Do ideálneho tenisového veku sa iba dostávajú a stále majú šancu na progres. Realita je ale taká, že Alexander Zverev dlhodobo nezvláda tlak, ktorému čelí. Naposledy si jeho mediálne výstupy vzali svoju daň v podobe rezignácie Lendla. A výsledky? Jeden titul v prebiehajúcom ročníku zo Ženevy na antuke. Posledné tri stopky na turnajoch mu vystavili Basilašvili, Veselý a Goffin. Rusa zas vyradili Tsonga a Bautista Agut, ale na aktuálnom turnaji vyradil Wawrinku aj domáceho Augera-Aliassimeho. Chačanov a Zverev odohrali tri stretnutia s bilanciou 2:1 pre Nemca. Na tvrdom povrchu vonku sa ešte nestretli – dva zápasy sa odohrali na harde v hale a jeden na Roland Garros. Keďže ani jeden nemá ideálnu formu, očakávame zápas s veľkým počtom gemov.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,78

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Kto postúpi do hlavnej súťaže US Open?

Na US Open je dnes na programe kompletný program zápasov finálového kola kvalifikácie. Kto zvládne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × three =