nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Keninová bude pokračovať vo výborných výkonoch aj v Ázii
Foto: TASR

Tenisové tipy: Keninová bude pokračovať vo výborných výkonoch aj v Ázii

Úvodné turnaje ázijskej šnúry budú pokračovať zápasmi 2. kola. Pozreli sme sa do Hirošimy, Čeng-čou aj Nančangu, kde uvidíme v akcii viaceré rekonvalescentky, no predstaví sa aj talentovaná Sofia Keninová.

WTA International Hirošima – 2. kolo

Laura Siegemundová vs Patricia Maria Tigová (11.9. o 4:30)

Začíname súbojom hráčok, ktoré sa snažia vrátiť po zdravotných problémoch na niekdajšie pozície. Siegemundová na tom pracuje už od vlaňajška, no zdá sa, že sa bude musieť uspokojiť s tým, že sa dostala opäť do top 100. Dávna 27. pozícia bude pre túto primárne antukovú hráčku už asi privysokou métou. Tigová sa tento rok štverá rebríčkom rýchlejšie. Aj ona vyhľadáva skôr antuku než hard a za skvelú tohtosezónnu bilanciu 28:7 na tvrdom povrchu vďačí najmä štartom na maličkých ITF akciách v Mexiku. Vo vzájomnej bilancii je to 2:1 pre Lauru, jediný dvojsetový duel však vyhrala v lete v Bukurešti Patricia Maria. Bolo to v jej domácom prostredí, ráno čakáme znova vyrovnanú bitku.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,89

WTA Premier Čeng-čou – 2. kolo

Alizé Cornetová vs Sofia Keninová (11.9. o 9:15)

Najprestížnejší tohtotýždňový turnaj sa hrá v Čeng-čou. Američanka Keninová patrí medzi najväčšie skokanky sezóny a momentálne je už v top 20. Neľahký prechod do Ázie zvládla, keď v 1. kole zdolala 2:0 Paquetovú. Jasnou favoritkou bude aj zajtra. Cornetovej povolila naposledy v Hobarte len šesť gemov a oveľa viac to nemusí byť ani tentokrát. Alizé sa síce stabilne drží v najlepšej stovke, ale časy, keď patrila medzi špičku, sú, zdá sa, nenávratne preč. Navyše sa vždy cítila lepšie na antuke než na harde, ktorý je dominantným povrchom talentovanej Američanky.

Tip: víťazstvo Keninovej

Kurz Niké: 1,46

WTA International Nančang – 2. kolo

Rebecca Petersonová vs Jana Fettová (11.9. o 10:15)

Na záver zápas dvoch kvalitatívne podobných hráčok, ktoré sú však v diametrálne odlišných pozíciách. Chorvátku Fettovú potrápili v ostatných dvoch rokoch zdravotné problémy i pokles formy. Z nádejnej členky top 100 sa razom stala tenistka bojujúca na okruhu ITF. Jej potenciál však je veľký a v Nančangu ukazuje vzostup formy. Zdolala Šapatavovú, Sutjiadiovú i silnú Zavackú. Petersonová je v druhej päťdesiatke rebríčka a tam niekde môže byť aj jej výkonnostný strop. Nejaví sa ako hráčka, ktorá by sa mala zaradiť medzi absolútnu špičku. Forma i herná prax síce sú na jej strane, ale debakel podľa nás rozohratej súperke neuštedrí.

Tip: Fettová v hendikepe +5,5 gemu

Kurz Niké: 1,86

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Vyvrcholenie Turnaja majstrov prinesie veľký boj

V našich tipérskych odporúčaniach nemôžu chýbať finálové duely dvojhry aj štvorhry na Turnaji majstrov. Okrem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × four =