štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Kyrgios to na milovanej tráve rozbalí
Foto: TASR

Tenisové tipy: Kyrgios to na milovanej tráve rozbalí

Krátke obdobie turnajov na tráve sa rozbehlo. Je to časť roka, od ktorej si veľa sľubuje aj austrálsky búrlivák Nick Kyrgios či naša Magdaléna Rybáriková.

ATP 250 Stuttgart – 1. kolo

Matteo Berrettini vs Nick Kyrgios (11.6. o 13:40)

Nick Kyrgios patrí na tráve medzi absolútnu špičku. Na tomto povrchu dokáže poraziť každého. Po vynechaní Roland Garros by mu mohol tenis chýbať a počas svojej obľúbenej časti roka by mal hrať naplno a s chuťou. Trávu si už vyskúšal v debli minulý týždeň v Surbitone aj dnes v Stuttgarte. Delový servis, parádny forhend i skvelá hra na sieti pasujú Austrálčana zajtra do roly jasného favorita. Berrettini je pomerne univerzálny hráč, má predpoklady uhrať čo-to aj na tráve, ale najväčšmi mu svedčia trochu pomalšie povrchy. Navyše má momentálne nulovú prax na zelenej pažiti. Nick snáď pôjde do zápasu naplno a zvíťazí s prehľadom.

Tip: víťazstvo Kyrgiosa v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,07

WTA International Nottingham – 1. kolo

Bernarda Perová vs Katie Swanová (11.6. o 14:05)

Britská tráva zvádza k možnému prekvapeniu. Swanová je na domácej pôde, s trávou má bohatšie skúsenosti, a hoci sa medzi ženami dodnes výraznejšie nepresadila, jej potenciál je ohromný. V minulosti bola juniorskou svetovou dvojkou a po Roland Garros, kde uhrala 3. kolo kvalifikácie, hlásila stúpajúcu formu a návrat sebavedomia. Perová je antukárka, ktorá si na tráve zahrala v kariére iba päť zápasov. Z nich hneď tri prehrala. Jakupovičová, Hlaváčková ani Kumkhumová pritom nemali byť vlani nezdolateľné prekážky a Bernarda bola minimálne proti prvým dvom menovaným jasná favoritka. Vzhľadom na prostredie vidíme šance ako viac-menej vyrovnané, možno 55:45 pre Bernardu, takže kurzová hodnota je jasne na strane Katie.

Tip: víťazstvo Swanovej

Kurz Niké: 2,45

WTA International Nottingham – 1. kolo

Astra Sharmová vs Magdaléna Rybáriková (11.6. o 16:30)

Na záver súboj hráčky, ktorá sa na trávu špecializuje. Je ňou naša Magda Rybáriková, ktorá na tomto povrchu ťaží nielen z dobrého podania, ale aj z prechodov na sieť a precíznych bekhendových čopov. Minulý týždeň sa sympatická Slovenka rozohrala v Surbitone, kde zdolala solídne hráčky na čele s Mariovou a Watsonovou. Sharmová ešte na tomto povrchu nikdy nehrala. To je samo osebe dostatočným predpokladom, aby Magda hladko vyhrala. Pripočítať k tomu treba aj Austrálčankin pokles formy a skutočnosť, že je to stále skôr hráčka ITF okruhu, ktorú dostalo medzi elitu senzačné finále z Bogoty.

Tip: víťazstvo Rybárikovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,73

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Muchová v New Yorku zdolá aj Linettovú

V New Yorku je sústredená takmer celá tenisová elita. Ženský turnaj v Bronxe sa dostáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + fifteen =