štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Martin postúpi, mladosť zvíťazí nad skúsenosťou
Foto: Instagram/Andrej Martin

Tenisové tipy: Martin postúpi, mladosť zvíťazí nad skúsenosťou

Tenisové tipy nás tento raz zavedú aj do Ázie, Andrej Martin bude chcieť určite nadviazať na svoju úspešnú sériu. Pozrieme sa aj do Prostějova na semifinálové stretnutia, Attila Balász a Casper Ruud by sa mohli radovať z finálovej účasti.

ATP Challenger 80 Alma-Ata – štvrťfinále

Yannick Hanfmann vs Andrej Martin (7.6. o 8:20)

Andrejovi Martinovi antuka mimoriadne vyhovuje. V Ázii zaknihoval niekoľko skvelých výsledkov a nevyzerá to, že by sa chystal poľaviť. Od 15. apríla prehral len tri stretnutia. V An-ningu nestačil na Milojeviča a v Samarkande bol nad jeho sily v semifinále talentovaný Moutet. Vyčítať si môže len zbabraný zápas kvalifikácie Roland Garros, keď v troch setoch prehral s Nemcom Moraingom – hráčom z tretej svetovej stovky. Do Kazachstanu sa však vrátil, aby si napravil chuť na challengeri v Alma-Ate. V úvodných dvoch kolách nestratil ani set, teraz ho čaká antukár Hanfmann. Má za sebou úspešnú kvalifikáciu na Roland Garros, bez straty setu, v prvom kole ho zničil Nadal. Na aktuálnom turnaji zdolal Kotova a Safiullina tiež na dva sety. Tenisti sa stretli len pred 11 rokmi, keď zvíťazil Slovák. Myslíme si, že to zopakuje.

Tip: víťazstvo Martina

Kurz Niké: 1,89

ATP Challenger 100 Prostějov – semifinále

Attila Balázs vs Peter Torebko (7.6. o 11:00)

Attila Balász je predstaviteľ maďarskej tenisovej školy. Hráč preferujúci antukové kurty mal v doterajšom priebehu turnaja nečakané problémy. Turnajovú 11-ku poriadne ponaháňal Ignatik. V ďalšom kole postúpil bez boja cez Nemca Härteisa a nad Španielom Zapatom Mirallesom vyhral v troch setoch. Peter Torebko sa postaral o obrovské prekvapenie turnaja, keď vyradil Ramosa-Viňolasa po veľkom boji 2:1 na sety. Podobný výsledok potreboval aj v súbojoch s Kopřivom a Arévalom. S Balázsom hral pred piatimi rokmi v nemeckom Meerbuschi a zaknihoval výhru v troch setoch. Podobný priebeh môžeme očakávať aj teraz, so šťastnejšou koncovkou pre Maďara.

Tip: víťazstvo Balázsa

Kurz Niké: 1,38

ATP Challenger 100 Prostějov – semifinále

Casper Ruud vs Pablo Andújar (7.6. o 12:20)

Mladý Nór Ruud, aktuálne 63. hráč renkingu, má za sebou vydarenú antukovú pasáž na starom kontinente. Zápasy, v ktorých je favoritom, zvláda. Prehral len s Ramosom, del Potrom a Federerom. Zažil aj bizarné vyčíňanie Nicka Kyrgiosa v Ríme.  V Čechách sa trochu trápi a potreboval už dva zápasy na maximálny počet setov, jeho bilancia je však vysoko pozitívna – 10:3. Aktuálnym súperom mu bude Andújar, typický reprezentant španielskej tenisovej školy, člen staršej generácie. Úvod európskej antukovej sezóny ho zastihol vo vynikajúcej forme, vyhral challengre v Marbelle a Alicante, vo finále v Rabate ho zastavil Paire. Potom prišiel útlm. V Lyone ho zdolal Austrálčan Millman a v úvodnom kole Roland Garros Matteo Berrettini. V Prostějove nadelil súperom dva „kanáre“ a dva sety vyhral v siedmich gemoch. Aj keď turnajom postupuje suverénnejšie, v súboji turnajovej jednotky a trojky bude mladý Nór nad jeho sily.

Tip: víťazstvo Ruuda

Kurz Niké: 1,72

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Muchová v New Yorku zdolá aj Linettovú

V New Yorku je sústredená takmer celá tenisová elita. Ženský turnaj v Bronxe sa dostáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =